Raftaři závodili v červnu o body do Českého poháru v R4, i o tituly mistrů ČR R6 a hlídek R4

Ve druhé polovině června 2019 se uskutečnily první dva závody Českého poháru R4 ve slalomu a sjezdu. Jeden hostil Raft klub Troja Praha a druhý RK STAN.

Trojský pohár v raftingu se uskutečnil ve dnech 15. – 16. června 2019. Závodníci zde mohli získat první body do seriálu Českého poháru R4 v prvním letošním slalomu a sprintu. Ve slalomu R4 svědčila trať domácím týmům.

Mezi muži zvítězila posádka RK Troja (Pražan, Proks, Sehnal, Tomek), v kategorii žen RK Troja Šelmy (Dušková, Foltysová, Hricová, Mrázková). Sprint ovládla mezi muži posádka TR ZUBR (Hric M., Hric V., Kabrhel, Pospíšil), mezi ženami TR Omega Tygříci (Kolátorová, Procházková, Valtrová, Vandasová).

V kategorii U19 mezi muži vyhráli ve slalomu i sprintu Youngster YES R4 (Drastich, Raděj, Ručka, Vyroubal) a mezi ženami Pampelišky YES (Danišová, Hauke, Ručková, Šulcová).

Mezi juniory U23 vyhrál v mužské části ve slalomu AC Rafting Team Bula (Novotný, Skořepa, Šmoldas, Zapletal) a ve sprintu LET-GUN Letohrad (Marek, Moravec, Müller a Šlesingr). V ženské části U23 ve slalomu zvítězila posádka RK Troja Šelmy (Dušková, Foltysová, Hricová, Mrázková), ve sprintu naopak TR RAJ-LET HANACE (Bayerová, Kučerová, Smetánková, Zemová).

Veteránskou kategorii jak ve slalomu, tak i ve sprintu ovládli mezi muži TR MASTERS A (Hric M., Hric V., Netopil, Šťastný) a mezi ženami Kočičky Letohrad (Halašková, Mrázová, Mrůzková, Panenková).

Posádky šestičlenných raftů jely nominační závod a současně Mistrovství České republiky. V kategorii mužů ve slalomu si pro zlatou medaili dojela posádka TR HIKO (Daněk, Havlíček, Pinkava, Rolenc, Šťastný, Vrzáň), ve sprintu zvítězila posádka TR ZUBR (Hric M., Hric V., Kabrhel, Kristek, Lisický, Pospíšil). V ostatních kategoriích už nedošlo ke změnám na prvním místě v jednotlivých disciplínách. Ženskou kategorii ve slalomu i sprintu ovládly domácí závodnice TR Omega Čóro (Bauerová, Kašparová, Kocmanová, Mulačová, Valtrová, Vandasová). V mužské kategorii U19 zvítězili Youngster YES R6 (Cacek, Drastich, Lukáš, Raděj, Ručka, Vyroubal), mezi juniory U23 si dojeli pro první místo v obou disciplínách TR HANACE junior (Jelínek, Kristek, Novotný, Skořepa, Šmoldas, Zapletal). Kategorii veteránů, nejzkušenějších mužů ovládli TR MASTERS A (Hajský, Hric M., Hric V., Netopil, Pinkava, Šťastný).

Na Trnávce se pořadatelé potýkali s nepříznivými podmínkami. Nedostatek vody vedl pořadatele ke zkrácení programu a díky pomoci Povodí Vltavy se závody v termínu 22. a 23. června 2019 mohly uskutečnit. Jel se tak pouze závod Českého poháru R4.

Slalom mužů první soutěžní den  ovládla posádka RK Troja (Pražan, Proks, Sehnal, Tomek), druhý soutěžní den pak  sprint TR ZUBR (Hric M., Hric V., Kabrhel, Pospíšil). V ženské kategorii zvítězila ve slalomu posádka TR Omega Tygříci (Kolátorová, Procházková, Valtrová, Vandasová) a ve sprintu RK Troja – Čoromoro (Bauerová, Kašparová, Kocmanová, Mulačová).

Vítězství mezi juniory U23 na slalomové trati vybojovali raftaři LET-GUN Letohrad (Marek, Moravec, Kular, Šlesingr), ve sprintu pak AC Rafting Team Bula (Novotný, Skořepa, Šmoldas, Zapletal). V kategorii juniorek U23 bojovala jediná posádka TR RAJ-LET HANACE (Bayerová, Kučerová, Smetánková, Zemanová).

Mezi veterány vyhráli tradičně obě disciplíny TR MASTERS A (Hric M., Hric V., Netopil, Šťastný). Mistrovství ČR hlídek v raftingu 3 x R4 ovládl klub RK TROJA. Kompletní výsledky ze závodů v Troji naleznete zde.

V tuto chvíli se česká reprezentace šestičlenných raftů přesunula do dějiště Mistrovství Evropy R6 v Bosně a Hercegovině, které se odehraje na řece Vrbas nedaleko Banja Luky, druhého největšího města Bosny a Hercegoviny.  Aktuální dění evropského šampionátu můžete sledovat zde.

(lt, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: Václav Kolář)