Raftaři na Sázavě letos poprvé pádlovali o první body v Českém poháru

[ title]
V sobotu 6. dubna 2019 se již tradičně na řece Sázavě rozhodlo o nejlepších raftových týmech v úvodním sjezdu Českého poháru 2019 R4 i nominačního sjezdu R6 všech kategorií. Vzhledem k suchému jaru stav vody závodníkům příliš nepřál, při průtoku necelých 13 kubíků musely posádky pečlivě vybírat ideální stopu. Závody čtyřčlenných i šestičlenných raftů pořádal oddíl KV Viking Mladá Boleslav na úseku Krhanice – Kamenný přívoz.

Absolutně nejrychleji zvládla trať s cílem na Lesním jezu v Kamenném přívoze mužská posádka pořádajícího oddílu KV Viking Mladá Boleslav – PRŠI Team (J. Irain, F. Jelínek, J. Šantora, V. Švadlena), v kategorii R4 za 18:04,73 min. Mezi muži na R6 dojeli do cíle první raftaři z českobudějovické posádky HANACE Rafters (M. Cuc, J. Irain, F. Jelínek, L. Peška, M. Šmoldas, V. Švadlena).

V ženské kategorii zvítězily úřadující Mistryně světa R4 z Argentiny 2018 – posádka TR Omega Tygříci (M. Kratochvílová, P. Procházková, K. Vacíková, Z. Valtrová), která vyhrála i kategorii R6 (navíc L. Bauerová a L. Vandasová).

Mužskou veteránskou kategorii R4 i R6 ovládli další Mistři světa R4 z Argentiny 2018, posádka TR MASTERS (M. Hric, V. Hric, Z. Netopil, J. Šťastný + O. Pinkava, Z. Bozděch).

V nejmladší kategorii juniorů U19 zvítězila v obou kategoriích R4 i R6 posádka Youngster YES z Jeseníku (P. Drastich, T. Raděj, V. Ručka, J. Vyroubal + J. Lukáš, O. Ježek). Tento tým nás bude v této nejmladší kategorii letos reprezentovat na Mistrovství světa R6 v Austrálii, stejně jako nejlepší šestičlenná posádka juniorů do 23 let v závodech na Sázavě TR HANACE (F. Jelínek, V. Kristek, J. Novotný, V. Přikryl, V. Skořepa, K. Šotola). V kategorii U23 čtyřčlenných raftů zvítězila posádka LET-GUN Letohrad (A. Kylar, J. Marek, J. Moravec, M. Šlesingr).

Juniorky měly na startu pouze čtyřčlenné posádky. V kategorii U19 zvítězily LET-UŠKY Letohrad (K. Drnovská, Z. Marešová, V. Škabrahová, V. Venclová) a mezi staršími juniorkami U23 vyhrála posádka TR RAJ-LET HANACE (M. Bayerová, N. Huňková, K. Smetánková, N. Zemanová).

Juniorské reprezentační posádky čeká v tomto týdnu, od 11. do 14. dubna 2019 společné slalomové soustředění před nadcházejícím Mistrovství světa na USD v Roudnici nad Labem, které se koná pod záštitou Svazu vodáků ČR a trenérským vedením Raft Klubu Gymnázia Letohrad a Milana Znamenáčka.

Seriál závodů Českého poháru v raftingu pokračuje ještě  o Velikonocích sjezdy R4 na Kamenici, kde se zároveň rozhodne o prvních Mistrech ČR ve sjezdu v tomto roce.

Kompletní výsledky ze závodů na Sázavě naleznete zde.