První kolo České ligy mládeže v ploutvovém plavání hostil "vždycky" Most

Poslední víkend v lednu odstartoval další ročník České ligy mládeže v ploutvovém plavání. První kolo hostil klub Uhlomost-sport Most v plaveckém bazénu Aquadrom Most. Do prvního kola České ligy mládeže se zapojilo 8 klubů – Most, Modrá hvězda Praha, Pulec Praha, Liberec, Tábor, Pardubice, Česká Lípa a Litoměřice.

Závodilo se v následujících kategoriích a disciplínách

kategorie E + E0 – 50 PP, 100 PP, 200 BF, 4 x 50 PP,
    kategorie D – 50 PP, 200 PP, 400 PP, 100 BF, 4 x 100 PP,
    kategorie C – 200 PP, 400 RP, 100 BF, 200 BF, 4 x 100 PP.

V kategorii C se stal nejúspěšnějším závodníkem Jiří Kubíček (Pulec Praha), který zvítězil ve všech čtyřech individuálních závodech (200 PP, 100 BF, 400 RP a 200 BF). Mezi dívkami byly úspěšné Klára Mazalová (Tábor) se třemi prvními místy (200 PP, 100 BF a 400 RP) a jedním druhým místem (200 BF) a Nela Dušková s jedním prvenstvím (200 BF) a třemi druhými místy (200 PP, 100 BF a 400 RP).

Kategorii D mezi chlapci jednoznačně ovládl Vasilij Ploc (Modrá hvězda Praha), který nenašel přemožitele v žádné z disciplín a hladce zvítězil na tratích 200 PP, 50 PP, 400 PP a 100 BF. Mezi dívkami byla úspěšná Sára Studená (Tábor), která si doplavala pro dvě první místa (50 PP a 100 BF) a dvě druhá místa (200 PP a 400 PP). Dvě prvenství na tratích 200 PP a 400 PP vybojovala také Jana Vestfálová (Liberec), k nim doplnila ještě třetí příčku v závodě 50 PP.

V nejmladší kategorii E se nejúspěšnějším plavcem stal Adam Kolín (Liberec) se třemi výhrami (100 PP, 50 PP a 200 BF). Mezi dívkami se o první místa v jednotlivých disciplínách podělily tři závodnice. Na trati 200 BF zvítězila Leona Krupičková (Pardubice), přidala k tomu navíc druhé místo (100 PP) a třetí příčku (50 PP). Závod 100 PP ovládla Petra Šikýřová (Modrá hvězda Praha) a na trati 200 BF doplavala druhá. Vítězství v závodě 50 PP brala Michaela Fáková (Liberec).

Kompletní výsledky závodu naleznete zde...

Další kolo České ligy mládeže v ploutvovém plavání zavítá do Tábora, kde se závody uskuteční v sobotu 28. března 2020.