Při 20. ročníku Branických ledů se do vln 3,5 °C studené Vtavy ponořilo 257 otužilců

Do plavek se poslední lednovou sobotu půl hodinu po poledni převléklo 257 plavců účastníků jubilejního  20. ročníku závodu otužilců Branických ledů, který se zároveň plaval jako 11. ročník memoriálu Ladislava Nicka.

Pořadatelem akce byl I. plavecký klub otužilců Praha, který závod zorganizoval na pravém břehu Vltavy, u něhož byl společný cíl pro všech pět  závodů rozdělených podle uplavaných délek 100 m, 250 m, 500 m, 750 m a 1000 m.

S naměřenými hodnotami teplota vody: 3,5 °C, teplota vzduchu: 1,0 °C a průměrná rychlost proudu 10,0 m/min tekoucí vody byli plavci libující si v ledové vodě a v mrazivém vzduchu spokojeni.

Před závodem sklidil od závodníků potlesk legendární plavec Jan Novák, jemuž ředitel závodu a předseda pořádajícího pražského otužileckého  klubu Tomáš  Prokop předal ocenění od  Českého svazu plaveckých sportů a od přátel v klubu. Loni osmdesátiletý Jan Novák je několikanásobný přemožitel kanálu La Manche, ale plaval i v jezeře  Bajkal ve štafetovém závodě  při teplotě vzduchu - 20 °C. Navíc právě při Branických ledech byl několikrát hlavním rozhodčím.

Jak říkám ...

"Jsem už hodně omezený a obtížně  se pohybuji  vzhledem ke svým problémům s páteří. Mezi otužilce jsem se dostavil jen díky přátelům, kteří  mne sem k Vltavě dopravili. Bylo to milé setkání s lidmi, kteří se věnují zimnímu plavání. Popřál jsem hodně úspěchů také osmdesátiletému Andrejovi Dzubovi, který je jen o několik dnů mladší než já a který tady i přes svůj věku za klub Haná  závodil v kategorii 250 metrů," řekl čestný host na akci Branické ledy pro SportovniListy.cz  legendární plavec Jan Novák.

Závod byl zařazený do série zimních plaveckých akcí a každý, kdo závod v Braniku uplaval, získal podle umístění body do celkové pořadí.

5 KUBÍNOVÁ Pavla 1977 SKNá 0:04:14.0 56,0 211

Výsledková listina všech plavců  je k nalezení   zde ...

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz
... zde!!!

(Petr Skála pro SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)

Petice za propuštění Iva Kaderky

17.3.2024 09:00:00

V zákulisí amerického Indiana Wells, kde právě probíhá pátý největší tenisový turnaj roku, se odehrává drama, které výrazně zasahuje do výkonů českých tenistek. Zatímco čeští tenisté na turnaji n...