Ploutvařka Daniela Uhlířová vybojovala ve finále SP v Thajsku dvě stříbrné medaile

Finále Světového poháru CMAS 2018 v ploutvovém plavání a rychlostním potápění se v termínu 20. – 24. září 2018 uskutečnilo v dalekém Thajsku, konkrétně na ostrově Phuket. Do Thajska se vydalo závodit celkem sedm českých ploutvových plavců – Tomáš Michael Herring, Adéla Kneifelová, Petra Polišenská, Jan Janásek (všichni čtyři z klubu Nemo Zlín), Lucie Kolaříková, Daniela Uhlířová (obě Uhlmost – Sport Most) a Matěj Hruška (Aqua klub Liberec).

Nejúspěšnější byla z české výpravy v Thajsku Daniela Uhlířová. Ta vybojovala mezi dívkami hned dvě stříbrné medaile, a to na tratích 100 BF a 50 BF. Na trati 50 PP pak přidala 6. místo, které jí zároveň patří také v celkovém hodnocení SP CMAS 2018. Její klubová kolegyně Lucie Kolaříková obsadila mezi dívkami ve finále SP nepopulární 4. místo v závodě 100 RP. Dvě 5. místa vybojovala v závodech 50 AP a 100 PP. V konečném hodnocení SP CMAS pak obsadila 5. místo.

Jediný zástupce Aqua klubu Liberec Matěj Hruška si z finále v Thajsku odváží dvě 6. místa (100 PP, 200 PP) a 7. místo (50 PP) mezi chlapci. Stejně jako Daniela Uhlířová pak v konečném hodnocení SP CMAS figuruje na 6. místě.

Ve výsledkových listinách se neztratili ani závodníci klubu Nemo Zlín. Jan Janásek obsadil na trati 400 PP 7. místo mezi chlapci a 10. místo na poloviční distanci 200 PP. Tomáš Michael Herring zapsal mezi chlapci dvakrát 13. místo (50 AP, 200 PP) a na 15. místě skončil na trati 100 PP. Petra Polišenská byla mezi ženami na 6. místě v závodě 100 RP, na 17. místě na trati 50 AP a 19. místo jí patří na distanci 100 BF. Poslední z českých zástupců v Thajsku Adéla Kneifelová byla v kategorii žen na 9. místě na trati 200 PP, na 10. místě na 100 PP a 16. místo obsadila v závodě 50 AP.
I když se finálových bojů v Thajsku někteří čeští ploutvaři nezúčastnili, v konečném hodnocení SP CMAS 2018 jim ale i přes to patří přední umístění. Češi letos zářili především v kategorii chlapců. Kromě šestého Matěje Hrušky se v Top Ten SP CMAS 2018 umístili také Jakub Kovařík (SP Laguna Nový Jičín), který obsadil vynikající 2. místo! Jakub Klimpar (SP Laguna Nový Jičín) je klasifikován na 4. místě, na 5. místě skončil Matyáš Kubíček (Aqua klub Liberec).

Mezi muži byl ve SP letos nejlepší Jakub Jarolím (SP Laguna Nový Jičín), kterému v celkovém pořadí patří 19. místo, nejlepší českou ploutvařkou je pak Barbora Sládečková (KSP Olomouc) na 21. místě. V hodnocení klubů se nejvíce dařilo klubu SP Laguna Nový Jičín, který v letošním SP obsadil konečné 10. místo.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: facebook Czech Finswimming Fanclub)