Na start třetího ročníku Žďárského gumáku se postavilo 181 závodníků

Svaz potápěčů České republiky společně s ČOCHTANKLUBem ze Žďáru nad Sázavou pořádal ve dnech 9. a 10. února 2019 třetí ročník otevřeného mezinárodního závodu v disciplínách BI-FINS a plavání s ploutvemi Žďárský gumák 2019. Na start třetího ročníku se postavilo 181 závodníků ze 17 družstev České republiky a změřili své síly v disciplínách BI-FINS a rychlostním potápění PP.

Účastníci závodu byli rozděleni podle věku od nejmladších mládežnických kategorií (E, D, C, B), až po kategorii dospělých (A) a veteránů (V). Kromě veteránů si každý závodník mohl vybrat z pěti disciplín 50 BF, 100 BF, 200 BF, 50 PP a 100 PP čtyři do závěrečného hodnocení čtyřboje. Hlavní závod „O Žďárský gumák“ představovala disciplína 400 BF pro kategorie A, B a C. Pro veterány byl připraven závod „Staří gumáci“ na trati 50 BF. Navíc všichni závodníci mohli nastoupit do smíšené štafety 4 x 50 BF (2+2).

Nejrychlejším mužem na trati 400 BF „O Žďárský gumák“ se letos stal Jakub Jarolím z SP LAGUNA Nový Jičín, druhé místo obsadil David Musil z domácího klubu ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou a třetí příčku vybojoval Jan Janásek z klubu NEMO Zlín. Na čtvrtém místě skončil Daniel Cimburek (KP Pardubice), který vytvořil nový český rekord ve věkové kategorii C. Mezi ženami se nejrychlejší plavkyní na trati 400 BF „O Žďárský gumák“ stala domácí závodnice Adéla Švomová (ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou), druhá příčka patřila Zuzaně Svozilové z KSP Olomouc a třetí místo obsadila Kateřina Padalíková z klubu FAST FINS CZ.

Již tradičním zpestřením byl vložený závod dětí 50 BIFI mix, v němž zvítězili domácí Martin Trnka a Katka Nováková. Mezi veterány na trati 50 BF nejlépe zabojovali Petr Bezchleba a Veronika Forstová, oba z ČOCHTANKLUBu Žďár nad Sázavou.

Čtyřboj ovládli v kategorii dospělých (A) Jakub Jarolím (SP LAGUNA Nový Jičín) a Daniela Uhlířová (UHLOMOST-sport Most). V kategorii B byli nejlepší Jan Janásek (NEMO Zlín) a Kateřina Padalíková (FAST FINS CZ). Vítězství v kategorii C brali Daniel Cimburek (KP Pardubice) a Veronika Vašíčková (SKORPEN Přerov). Duy Long Nguyen (KPM Pulec Praha) a Sabina Dastychová zvítězili v kategorii D a na prvenství v nejmladší kategorii E dosáhli Vasilij Ploc (KPM Pulec Praha) a Klára Divišová (KSP Olomouc).

Ve smíšených štafetách 4 x 50 BIFI mix (2+2) nejlépe poskládal svůj tým domácí klub ČOCHTANKLUB Žďár nad Sázavou 1 před druhou štafetou FastFins Žďár Laguna a třetími závodníky klubu SKORPEN Přerov. Kompletní výsledky a statistiky najdete na stránkách www.polistime.cz a www.ploutve.info.

Fotografie ze závodů naleznete zde a také na tomto odkazu .

(zt, Sdružení sportovních svazů, foto: SKORPEN Přerov)