Na rybářském veletrhu FOR FISHING jsou k vidění stovky prutů, ale i lodě a další vybavení


V Česku je organizováno ve dvou národních rybářských spolcích téměř 330 000 rybářů z Čech, Moravy a Slezska. Členy obou Svazů a to Českého a Moravského mohou být kromě občanů Česka rovněž i cizinci, kteří k tomu budou mít stejně jako Češi vážný důvod, jakým je například rybářský lístek umožňující legálně chytat ryby.

Počet aktivních rybářů vysvětluje, proč   se na území Česka koná největší veletrh  FOR FISHING určený právě rybářům.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Na čtyřdenním veletrhu, který se koná již po jedenácté na pražském výstavišti v Praze v Letňanech tentokrát ve dnech od 20. do 23. února 2020, se představuje přes 200 firem nabízejících nejrůznější novinky a také tradiční potřeby a vybavení nutných nebo jen vhodných k rybaření. Tímto počtem veletrh podle pořadatelů překonal předcházející ročníky a je tak dosud největším.

Na veletrhu proto najdete stovky rybářských průtů, různých návnad, ale také i stany a další přístřešky pro pobyt u vody, oblečení, pramice a rovněž pořádné lodě.

V jedné hale bylo instalované obrovské akvárium, ve které plavou kapři, jeseteři, pstruzi, štiky a další ryby, které lze lovit ve vodách v Česku.

V rámci doprovodného programu zde se svými přednáškami vystoupili nebo ještě vystoupí  i známí čeští rybáři, jako například Jakub Vágner nebo Roman Matula. Kvůli rybářskému svátku do Prahy zavítal i světové uznávaný kaprař Alain Blair.

Většina stánků vystavovatelů je připravena i na to, že si vystavované rybářské potřeby mohou zájemci o ně zakoupit a odnést domů. 

Veletrh dohromady se rozprostírá v pěti halách, pro snadnější orientaci je rozdělen podle rybolovných technik.

V jedné z hal vystavuje i Akademie věd ČR, která tu má svoji laboratoř umístěnou na lodi. Ve stejné hale se zde můžete seznámit, jak coby rybář můžete tuto zálibu přetavit ve sport. V2děli jste, že  právě sportovní rybáři patří v porování se světem k nejlepším?

(ps, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)