Na Lipně řádilo na republikovém šampionátu Tornádo a to je teprve třída katamaranů

Tři dny od 12. do 14. června 2020  hostil YK Jestřábí na Lipně další mistrovství České republiky. Tentokrát se jednalo o katamarany třídy Tornado. Na startu se jich sešlo 12 včetně jedné německé posádky.

A právě ta byla pro náš nejlepší tým největším soupeřem. Otec se synem Peter a Raphael Frehlandovi vyhráli dvě poslední rozjížďky, ale ani to jim na vítězství nestačilo. Museli se spokojit se stříbrem. Zlato totiž stejně jako minulý týden na mistrovství republiky katamaranů Open vybojovali David Křížek (Lokomotiva Plzeň) se Zdeňkem Adamem (VS Duchcov). A třetí byli Milan Chlebna a Jiří Pavliš (YC Kovářov).

Závod začal již v pátek 12. června 2020, kdy se za ideálního jachtařského počasí se sluncem a větrem odjely čtyři rozjížďky.

V sobotu 13. června 2020 převládlo letní počasí a větru bylo méně, přesto se podařilo odjet další dvě rozjížďky.

A v neděli 14. června 2020 se zatáhlo a přišel silnější vítr od 5 do 8 m/s. V něm se uskutečnily poslední tři rozjížďky. Závod se tedy skutečně povedl.

Jak říkám...„Byl to skvělý a větrný mezinárodnií závod. Je z toho třicátý  titul mistra republiky a osmačtyřicátá medaile. Díky všem soupeřům za parádní souboje. Je čas začít opět foilovat,“ uvedl po závodech David Křížek.
(es, SportovníListy.cz, foto: Eva Skořepová)