Na Českých akademických hrách 2018 se závodilo i v ploutvovém plavání

V  termínu 17. – 22. června 2018 se v Brně uskutečnil již 17. ročník Českých akademických her (ČAH), multisportovní studentské soutěže, ze které si závodníci-studenti odnáší tituly akademických mistrů ČR pro daný rok.

ČAH se mohou zúčastnit studenti všech vysokých a vyšších odborných škol v ČR. Letošním hostitelem ČAH byla Masarykova univerzity v Brně, konkrétně Fakulta sportovních studií a pro závodníky bylo vypsáno celkem 27 sportů, mezi nimiž nechybělo ani plavání s ploutvemi.

V plaveckém bazénu brněnské Univerzity obrany se ploutvaři představili v osmi disciplínách, kterými byly: 50 PP, 100 PP, 200 PP, 50 BF, 100 BF, 200 BF, 50 RP, a štafeta na 4 x 50 BF mix.

Nejúspěšnějším ploutvovým plavcem byl v Brně Martin Mazač (Univerzita Palackého Olomouc), který na ČAH 2018 vybojoval hned čtyři zlaté medaile. Olomoucký závodník zvítězil na tratích 50 PP, 50 RP a 100 PP, čtvrtý akademický titul pak přidal ve štafetě na 4 x 50 BF mix, kde závodil spolu s Klárou Křepelkovou, Gabrielou Horákovou a Jakubem Cibulkou.

Dva akademické tituly mistra ČR vybojovali v Brně Barbora Sládečková (Univerzita Palackého Olomouc) a David Musil (Česká zemědělská univerzita Praha). Barbora Sládečková nenašla přemožitelku na tratích 50 PP a 50 BF, David Musil ovládl závody na 200 PP a 200 BF. Dvojnásobnou akademickou mistryní ČR se v Brně stala také Zuzana Svozilová (Univerzita Palackého Olomouc), která zvítězila v závodech 200 PP a 100 PP.

Členka vítězné štafety Univerzity Palackého Gabriela Horáková přidala v individuálních startech vítězství na trati 100 BF, její kolegyně ze štafety Klára Křepelková zvítězila v závodě 50 RP. Po jednom vítězství v individuálních startech si v Brně na ČAH 2018 připsali Jakub Jarolím (Univerzita Palackého Olomouc), který zvítězil na trati 100 BF, Dominik Vavrečka (Masarykova univerzita Brno) na trati 50 BF a Gabriela Chudráková (Univerzita Palackého Olomouc), která ovládla závod na 200 BF.

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz, foto: archiv pořadatele)