Mrňata na jachtách za vydatného deště závodila na Lipně o tituly mistrů Česka

Náhradní mistrovství republiky v jachtingu se navzdory nepříznivé předpovědi vydařilo! Na Lipno do Černé v Pošumaví přijelo o víkendu 7. – 8. září 2019 na pohárový závod McDONALDS CUP, na který bylo přeloženo neodjeté mistrovství ČR z Nových Mlýnů, 92 závodníků třídy Optimist.

Předpověď počasí na tento závod nevypadala vůbec růžově – zima, vytrvalý déšť a téměř žádný vítr. A přesně podle tohoto scénáře to v sobotu 7. září 2019 ráno vypadalo. Odpoledne se však na vodě objevily první vlnky a hlavnímu rozhodčímu Václavu Brabcovi se podařilo odjet ve velmi slabém větru a vydatném dešti dvě rozjížďky.

Pořadatelé z JK Černá v Pošumaví v čele z jeho předsedou Michalem Lojkou připravili pro děti parádní program. Kromě večeře a několika zmrzlin, děti dostaly pěkné mikiny, poukázky do McDonalds a deštivý den několikrát zpestřila tombola, v níž každý vyhrával.

Také neděle ráno nevypadala moc nadějně, ale alespoň nepršelo, a dokonce mezi mraky občas vykouklo slunce. V 11 hodin se šlo na vodu a v postupně zesilujícím větru až na 5 m/s se odjely čtyři pěkné rozjížďky. Na balení ovšem přišel znovu déšť, a tak se vyhlášení vítězů muselo konat v hale.

A jak to dopadlo?

Titul mistra republiky vybojoval Adam Jaroš, druhý byl Ondřej Šindelka (oba MYK) a třetí Adéla Rabasová (YC Jezero Hlučín). 
       Lipno  8. a 9. září 2019
McDONALDS CUP – mistrovství ČR třídy Optimist

Starší žáci: 1. Adam Jaroš (MYK), 2. Ondřej Šindelka (MYK), 3. Lukáš Kraus (JK Česká Lípa)

Mladší žáci: 1. Jeremiáš Přikryl (LS Kroměříž), 2. František Burda (JK Česká Lípa), 3. Patrik Štafa (MYK)

Starší žákyně: 1. Adéla Rabasová (YC Jezero Hlučín), 2. Linda Dokoupilová (Jachtklub Brno), 3. Kristýna Flosmanová (JK Jiskra Třeboň) – titul však v této kategorii nebyl udělen, nesešlo se 10 závodnic

Mladší žákyně: 1. Barbora Valenová (JK Olomouc), 2. Klára Chalupníková (Jachtklub Brno), 3. Beata Dokoupilová (Jachtklub Brno)

Oceněni byli také nejmladší účastníci, teprve osmiletí nebo dokonce sedmiletí závodníci: Šimon Konopík, Anna Skořepová, Jakub Lojka, Vojtěch Nováček, Marek Štolba

Společně s Optimisty závodila také třída 420, která měla Český pohár. Sešlo se ale pouze šest lodí. Zvítězily sestry Zuzana a Eliška Vychovy z YC Neratovice.

(es, sailing.cz, SportovníListy.cz, foto: sailing.cz)


TMySQLDbLink: Table './slistywxcz/url_log' is marked as crashed and last (automatic?) repair failed
UPDATE `url_log` SET `id`='cb1f9a31-4ef2-4892-86d0-775190e2184b',`time`='5.427',`memory`='32.01' WHERE `id`='cb1f9a31-4ef2-4892-86d0-775190e2184b'