Mladí rychlostní kanoisté zabojují o úspěchy na mistrovství světa v Rumunsku

[ title]
Od čtvrtka 1. srpna do neděle 4. srpna 2019 proběhnou v rumunském Pitesti závody mistrovství světa juniorů a do 23 let v rychlostní kanoistice. V nominaci nechybí osm reprezentantů, kteří získali medaile v juniorské kategorii na nedávném evropském šampionátu v Račicích – zlaté kajakářky z deblu Štěpánka Sobíšková a Barbora Galádová, dvojnásobný medailista, kanoista Jiří Minařík, dvakrát bronzový kajakář Tomáš Sobíšek i bronzový čtyřkajak juniorek ve složení Kateřina Zárubová, Adéla Házová, Gabriela Hermély a Barbora Betlachová.

Šampionátu se účastní závodníci a závodnice ze 60 zemí světa.

"Konkurence je tady znatelně tvrdší než na mistrovství Evropy. V juniorské kategorii je opravdu těžké odhadovat výsledky, ale přesto věřím, že naši závodníci i letos medaile získají," uvedl reprezentační trenér Pavel Hottmar.

V kategorii do 23 let se představí loňští juniorští medailisté na deblkajaku Vilém Kukačka a Jan Vorel (oba K2 1000 m), se světovou konkurencí se poměří také loňský junior Jiří Zabubil na deblkanoi s parťákem Antonínem Hrabalem.

"V této kategorii chybí evropští medailisté z Račic, kajakář Jakub Zavřel a kanoista Petr Fuksa, kteří se připravují naplno na seniorský světový šampionát, jenž je zároveň olympijskou kvalifikací pro hry v Tokiu," dodal Pavel Hottmar.

Program mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let začíná ve čtvrtek 1. srpna 2019.

První finále – převážně na kilometrové trati – jsou na programu v pátek 2. srpna 2019 odpoledne.

Druhý finálový blok, tentokrát na dvoustovce, začne v sobotu 3. srpna 2019 v 9:40 hodin.

Poslední den šampionátu se závody  na pětistovce odstartují v 10:06 hodin.



Výprava českých kanoistů nominovaná na MS 2019:



Junioři: Tomáš Sobíšek (K1 1000 a 500 m), Josef Záhora, Patrik Podraský, Tomáš Hradil a Michael Prokop (všichni K4 500 m), Štěpánka Sobíšková (K1 200 m a K2 500 m), Barbora Galádová (K1 1000 m a K2 500 m), Barbora Betlachová (K1 a K4 500 m), Kateřina Zárubová, Adéla Házová a Gabriela Hermély (všechny K4 500 m), Jiří Minařík (C1 1000 a 200 m), Vojtěch Nováček a Martin Večerka (C2 1000 m), Denisa Řáhová (C1 200 a 500 m).

Kategorie do 23 let: Vilém Kukačka, Jan Vorel (oba K2 1000 m), Eliška Betlachová (K1 200 m a K2 500 m), Anežka Paloudová (K1 1000 m a K2 500 m), Antonín Hrabal, Jiří Zalubil (oba C2 1000 a 500 m).


(bž, Kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Kanoe.cz)