Mladí jachtaři trénují na Máchově jezeře, v Nechranicích i na Lipně

Šest mladých závodníků z SCM Laser se sešlo k tréninku na Máchově jezeře. Optimisti trénovali na Lipně a 29ery na Nechranicích.

Jak říkám...„Trénink probíhal po dva dny minulý týden. Na Mácháč jsme jezdili jen na otočku pouze na trénink na vodě, abychom dodrželi všechny nařízení vlády, byl zamezen kontakt atd. Trénink byl zaměřen na závodní přípravu, absolvovali jsme mnoho startů a krátké i delší rozjížďky, počasí nám přálo,“ vysvětlil trenér Štěpán Novotný.

Tréninku za krásného slunečného a větného počasí se zúčastnili Klára Himmelová, Jiří Himmel, Adrew Lawson, Jiří Vacula, Zdeněk Vysloužil a Mikuláš Vaszi.

Jak říkám...„Můj další plán je pořádat tréninky stejnou formou. To znamená, že se setkáme se závodníky na určitém místě, kde necháme na pár dní lodě a budeme tam dojíždět jen na tréninky na vodě. Vybereme nejlepší lokalitu podle aktuální předpovědi počasí. Zatím to vypadá hlavně na Nechranice a Máchovo jezero. Jsem rád, že všichni moji svěřenci trénují také sami i mimo naše společné tréninky, za což je chválím,“ řekl spokojený trenér Štěpán Novotný.

Závodnice SPS Optimist trénovaly pod vedením trenérky Nikol Staňkové na Lipně.


Jak říkám...„Tréninku se účastnily čtyři závodnice: Klára Chalupníková, Beata a Linda Dokoupilovy a Karolína Lojková. Na jeden den se připojila ještě Kristýna Flosmanová. Trénovalo se celkem čtyři dny za dodržení všech vládních opatření. První tři dny byl vítr silnější 7–8 m/s, čtvrtý den foukalo 2–3 m/s. Trénink byl zaměřen na manévry, procvičovaly jsme cit lodě, zkoušely jsme jízdu bez ploutve i jízdu bez kormidla,“ popsala Nikol Staňková.

Během tréninku proběhlo i několik rozjížděk, z nichž závodnice získaly body do nové soutěže Opti-Leader. Tento nový motivační prvek pro závodníky přináší další možnost pro trenéra, jak sledovat vývoj svých svěřenců. Vznikne důležitá tabulka, podle které bude trenér závodníky průběžně hodnotit a sledovat, jak se připravují nejen na vodě, ale i fyzicky.

Ve stejném režimu bude nyní od čtvrtka 30. dubna 2020 trénovat na Lipně další skupinka Optimistů.

Ani lodní třída 29er nezahálí.

Jak říkám...„Nastalá situace nás dost přibrzdila, ale ti nejaktivnější se blíží k odtrénovaným 30 dnům na vodě v letošním roce. Snad ještě něco do závodů naženeme. U bójí platí pochopitelně corona rules a minimální odstupy 2 metry, ale všichni jsou tak nažhaveni, že je těžké to vždy dodržet,“ komentoval tréninky svých svěřenců David Křížek.

(es, SportovníListy.cz, sailing.cz, foto: Eva Skořepová)

Kam zmizeli fotbalisté

17.1.2021 09:00:00

Ještě před šesti či sedmi lety vykazovala Fotbalová asociace České republiky kolem 630 tisíc členů, pak si koupili nové počítače a při přehrání dat najednou zbylo jen asi 340 tisíc členů. I s tím...