Mladí borci v ploutvovém plavání a rychlostním potápění se představili ve Žďáru nad Sázavou

V sobotu 10. března 2018 hostil bazén ve Žďáru nad Sázavou druhé kolo Moravskoslezské ligy mládeže v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Na Vysočinu přicestovalo celkem 123 mladých ploutvařů ze sedmi moravských klubů (SP Laguna Nový Jičín, Čochtanklub Žďár nad Sázavou, KSP Olomouc, Skorpen Přerov, Nemo Zlín, Fast Fins CZ Přerov, Nautilus Břeclav).

Opět se závodilo ve třech věkových kategoriích – E (11 let a mladší), D (12 – 13 let) a C (14 – 15 let). Na závodníky v nejmladší kategorii E čekaly disciplíny, 15/10 RP/PP, 200 PP, 100 BF, 4 x 100 PP, kategorie D závodila v disciplínách 100 RP, 200 RP, 100 PP, 200 BF, 4 x 50 PP, v kategorii C nastoupili závodníci na tratích 100 RP, 50 PP, 400 PP, 400 BF a 4 x 100 BF.

Mezi nejmladšími závodníky v kategorii E se nejvíce dařilo Jakubovi Mizerovi (Laguna Nový Jičín), který ve Žďáru vybojoval tři zlaté medaile (200 PP, 15/10 RP/PP, 4 x 100 PP mix E) a jedno čtvrté místo (100 BF). Jeho klubová kolegyně Patricie Chalupová pak byla nejúspěšnější mezi dívkami, když vybojovala dvě zlaté (15/10 RP/PP, 100 BF) a jednu stříbrnou medaili (200 PP).

V kategorii D chlapcům kraloval novojičínský Daniel Knápek, který vybojoval ve svých pěti startech čtyři zlaté (100 PP, 100 RP, 200 RP, 200 BF) a se štafetou na 4 x 50 PP mix D přidal stříbro. Lucie Hrubá (Skorpen Přerov) byla nejúspěšnější dívkou v kategorii D. Zvítězila na trati 100 RP i se štafetou 4 x 50 PP mix D a navrch přidala i druhá místa na tratích 100 PP, 200 BF a 200 RP.

Nejlepším závodníkem v kategorii C mezi hochy byl domácí závodník Vojtěch Zedník, který vybojoval čtyři zlaté medaile (100 RP, 400 PP, 400 BF, 4 x 100 BF mix C) a jedno stříbro (50 PP). Mezi dívkami se nejvíce dařilo Kateřině Padalíkové (Fast Fins CZ Přerov), která ve čtyřech startech získala čtyři zlaté medaile (100 RP, 50 PP, 400 PP, 400 BF).

Druhé kolo Moravskoslezské ligy mládeže ovládl tým SP Laguna Nový Jičín, jehož závodníci vybojovali 2552 bodů, druhé místo patří Čochtanklubu Žďár nad Sázavou (2278 bodů), třetí příčku obsadil klub KSP Olomouc (1676 bodů). Na čtvrtém místě skončil klub Skorpen Přerov (1543 bodů), páté místo patří klubu Nemo Zlín (679 bodů), šesté místo obsadil klub Fast Fins CZ Přerov (543 bodů), na sedmém místě skončil klub Nautilus Břeclav (501 bodů).

Třetí kolo Moravskoslezské logy mládeže bude v sobotu 21. dubna 2018 hostit SP Laguna Nový Jičín. Kompletní výsledky z druhého kola závodů naleznete zde ... .

(dm, SportovníListy.cz,  foto: Libor Šos)