Mistrovství Česka družstev v ploutvovém plavání vyhrály moravské kluby

Během víkendu 6. – 7. dubna 2019 se v Olomouci uskutečnilo Mistrovství České republiky družstev v ploutvovém plavání, které je soutěží klubových družstev mužů nebo žen složených vždy maximálně ze 7 závodníků. Současně s MČR proběhl také 52. ročník Potápěčské ligy, což je zase soutěž družstev mužů a žen otevřená i pro zahraniční celky.

Jednalo se o tradiční první srovnání nejlepších plavců z nejlepších týmů České republiky v této sezóně. Pro splnění podmínek hodnocení musí týmy obsadit všechny disciplíny dvěma plavci a absolvovat dva štafetové závody. Olomoucký klub KSP Olomouc je pořadatelem těchto závodů od samotného vzniku soutěže.

Soutěžilo se v disciplínách 50 PP, 100 PP, 200 PP, 400 PP, 800 PP, 1500 PP; 50 RP, 100 RP, 400 RP; 50 BF, 100 BF, 200 BF, 400 BF a ve štafetách 4 x 100 PP a 4 x 200 PP. KSP Olomouc vyhlásil také tři speciální ceny – Velkou cenu města Olomouce, memoriál Jiřího Wagnera a memoriál Jaroslava Baluta. Závodů se zúčastnilo celkem devět českých i moravských družstev a nastoupilo v nich 102 plavců k 384 startům v jednotlivých disciplínách. O konečném pořadí družstev rozhodoval součet dosažených bodů ve všech disciplínách.Pro titul Mistryň České republiky družstev v plavání s ploutvemi 2019 si doplavaly ženy KSP Olomouc se ziskem 681 bodů. Vítězný tým se skládal z těchto závodnic – Barbora Sládečková, Gabriela Horáková, Jolana Hnáthová, Zuzana Svozilová, Iva a Eliška Vzatkovy. Druhé místo získal tým závodnic Uhlomost – sport Most za výkon 496 bodů a těsně za nimi na třetí příčce skončily se čtyřbodovou ztrátou plavkyně z klubu SP Laguna Nový Jičín (495 bodů).

Mezi muži získali titul Mistrů České republiky družstev v plavání s ploutvemi 2019 závodníci klubu SP Laguna Nový Jičín za bodový zisk 575 bodů. O titul se zasloužili Lukáš Fojtík, Ondřej Dofek, Jakub Kovařík, Jakub Jarolím, Petr Španihel, Jakub Klimpar a Matěj Obšivač. Druhou příčku brali ploutvaři z Aqua Klubu Liberec za 513 bodů a třetí doplavali závodníci Čochtanklubu Žďár nad Sázavou s výsledným počtem 455 bodů.

Výsledky vypsaných závodů jednotlivců naleznete společně s kompletními výsledky zde.