Memoriál Alfréda Nikodéma se poplave již po dvaasedmdesáté na Vltavě

Na 72. ročník vánoční plavecké soutěže ve Vltavě – Memoriál Alfreda Nikodéma se těší desítky otužilců a není divu. Tato nejstarší a nejznámější otužilecká akce se uskuteční i letos ve středu 26. prosince 2018, na druhý svátek vánoční, v 11 hodin ve Vltavě u Národního divadla v Praze.

Memoriál Alfreda Nikodéma poplavou otužilci z České republiky, Slovenska, Polska, Belgie, Anglie, Ruska, USA a Spolkové republiky Německo. Trať povede napříč Vltavou mezi Střeleckým a Slovanským ostrovem, u jehož břehu budou start i cíl. Plavou se tratě o délkách 100, 300 a 750 m.

Ve Vltavě uvidíme špičkové plavce s vavříny z mezinárodních soutěží, stejně jako kondiční otužilce, kteří v zimní vodě nacházejí spíše radost ze zdravého pohybu, společně sdíleného s podobně „postiženými“ kamarády. Každým rokem je účastníků více a více, letos se konečný součet po loňských 377i může blížit čtyřem stovkám.

Teplota vody se drží kolem 5 °C a vypadá to, že ani letos si plavci – i díky tradičnímu vánočnímu oteplení – otužilecké výkonnostní stupně u Národního divadla nevyplavou. To je totiž možné jen v tzv. „ledové vodě“ – tedy vodě o teplotě do 4 °C.

Akce se i letos stala součástí projektu České unie sportu nazvaného „Sportuj s námi“.
Akce se dále koná s přispěním společností Mladá fronta a.s., Etewa s.r.o., SUPTel a.s., BYTOSTAV s.r.o., Fiskars, Agama Diving, Magistrátu hlavního města Prahy a Městské části Praha 1, která je spolupořadatelem akce.

Již posedmé pořadatelé vkládají do pořadu akce vloženou soutěž „O pohár starosty Městské části Praha 1“, kterou vyhraje družstvo složené ze tří nejlépe umístěných plavců jednotlivých zúčastněných klubů. Pohár přijde osobně slavnostně předat nově zvolený starosta MČ P1, pan Pavel Čižinský.


Vyhlášení a předání všech ocenění proběhne i letos ve slavnostním Malém sále Paláce Žofín, sportovní hodnotu podniku potvrdí svou přítomností i předseda Českého svazu plaveckých sportů Petr Ryška.

(ps,1. plavecký otužilecký klub Praha, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)