Mělice u Přelouče hostily Český pohár v distančním plavání s ploutvemi

V sobotu 8. června 2019 se v pískovně Lohenice-Mělice nedaleko Přelouče uskutečnilo první kolo Českého poháru v distančním plavání s ploutvemi. Soutěžilo se na plaveckém okruhu o délce jednoho kilometru, přičemž závodníci kategorií A a B měli na programu závod o délce 4 km, kategorie C závodila na trati dlouhé 2 km, kategorie D a veteráni absolvovali jeden závodní okruh, pro nejmladší závodníky kategorie E a mladší byl připraven zkrácený okruh o délce půl kilometru.

Mezi závodníky v kategorii E se z vítězství radovali Vasilij Ploc (KPM Pulec Praha) a Nikola Mazalová (Subaquaclub Delfín Tábor). Kilometrovou trať v závodě kategorie D zvládli nejlépe Jiří Kuchta (KPM Pulce Praha) a Tereza Bártková z KSP Olomouc.

Daniel Cimburek (KP Pardubice) a Hana Švandová (KSP JU České Budějovice) zvítězili na dvoukilometrové trati v kategorii C. V kategorii B se z vítězství radovali Filip Látal a Alžběta Hnáthová, závodníci KSP Olomouc. Prvenství v kategorii A vybojovali Josef Cimburek (KP Pardubice) a olomoucká závodnice Eliška Vzatková.

I mezi veterány se v cíli radoval olomoucký závodník. Zvítězil Zbyněk Svozil, mezi ženami si pro vítězství doplavala Libuše Langová (UHLOMOST Most). Úplně nejmladšími vítězi se naopak v pískovně u Mělic stali Alex Haviger (KSP Olomouc) a Veronika Šulcová (KP Pardubice).

Druhé kolo Českého poháru v distančním plavání s ploutvemi se uskuteční již tuto sobotu 15. června 2019 na Velkém Dárku na Českomoravské vysočině nedaleko Žďáru nad Sázavou.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: facebook Skorpen Přerov, Fanclub Modrá Hvězda)