Medailový den sester Satkových a čtvrtý kov Terezy Fišerové na ME U23 ve vodním slalomu

Všestranně talentovaná Tereza Fišerová zakončila mistrovství Evropy juniorů a do 23 let v Liptovském Mikuláši čtvrtou medailí ze čtyř disciplín. Na kánoe vybojovala v neděli 7. července 2019 v kategorii do 23 let bronz. Předstihla ji stříbrná Martina Satková. Gabriela Satková se stala juniorskou mistryní Evropy na singlkánoe. Další stříbro na kajaku do 23 let přidal Tomáš Zima. Češi si vezou ze šampionátu sedm týmových a devět individuálních medailí.

Čtyři starty, čtyři medaile. To je skvělá bilance obojživelné Terezy Fišerové, když v poslední den mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu získala bronzovou medaili mezi kajakářkami. Ze semifinále postupovala jako druhá nejrychlejší. Zlato nakonec získala Francouzka Delassusová a stříbro Martina Satková.Jak říkám..."Je to úžasné. Kdyby mi to předtím někdo řekl, že přinesu čtyři medaile z tohoto ME, tak mu nevěřím. Trošku mě mrzí dnešní start na singlkánoe, protože jsem byla dost nervózní a měla jsem pocit, že je na mně vytvářený takový tlak, a neunesla jsem to. Ale ten bronz je vlastně super a doplnila jsme si sbírku medailí. Nejzásadnější byly asi dvě protivody, nestihla jsem si prohodit pádlo a pak jsem tam ještě i ťukla. K otázkám specializace – já myslím, že tomu kajaku dávám dost a spíš se teď víc zaměřím na kánoe,“ řekla Tereza Fišerová.

"Já jsem se stříbrem maximálně spokojená. Tu jízdu jsem si maximálně užila, ale když jsem dojela do cíle, nevěřila jsem, že to bude stačit na medaili. Holky dnes předváděly extrémně skvělé výkony. Myslím, že i zlato dnes bylo reálné, protože jsem tam udělala dvě chyby. Ale chybuje se a můžu být ráda, že mám stříbrnou medaili a mám alespoň co zlepšovat do nadcházejícího mistrovství světa," popsala stříbrná Martina Satková, která  zaostala za vítěznou Francouzkou jen o 1,45 vteřiny.


Ještě lépe se v neděli vedlo mladší ze sesterského dua. Gabriela Satková ovládla juniorský závod singlkanoistek, který by s časem 106,48 ovládla i v kategorii do 23 let. Další česká závodnice Tereza Kneblová si připsala krásné páté místo.

"Nemůžu uvěřit, že jsem to dokázala. Byla jsem tak nervózní, že to snad ani víc nešlo. Takže to vůbec nechápu a musím mít asi tolik štěstí, že to snad ani není možné. Myslím, že na Liptovský Mikuláš budu vzpomínat hodně dlouho a ku štěstí přispěla ještě i medaile mojí sestry, takže to tady bylo asi nejlepší a jsem nejšťastnější člověk na světě," těšila se Gabriela Satková.

Domácí závodník Jakub Grigar potěšil fanoušky v areálu Ondreje Cibáka, když ovládl kategorii K1 mužů do 23 let. Hned za ním se ztrátou 1,35 s přidal stříbro do české sbírky Tomáš Zima.

"Jsem nadmíru spokojený, i když tam byla chyba na poslední protivodě, kde jsem trochu ztratil. Na MS budu opět cílit na finále, a když zajedu dobrou jízdu, možná to tam padne znova. Oslavovat budu s rozumem," smál se v cíli Tomáš Zima.

Mezi juniory kajakáři  mělo Česko jen jednoho zástupce ve finálové patnáctce, ve které  Jakub Krejčí skončil dvanáctý.

Dvě zlata, čtyři stříbra a jeden bronz vezou čeští závodníci z týmových soutěží. K nim přidali devět individuálních medailí a se 16 kovy potvrdili „českou sílu na vodě“ a její dominanci na evropské úrovni.

(Kanoe media, SportovníListy.cz, foto: Alena Ceplová)