Labe aréna ve Štětí žila v roce 2019 naplno sportem

[ title]
Jeden rok stačil k tomu, aby se nová budova Labe arény ve Štětí stala jedním z nejvýznamnějších sportovních center Ústeckého kraje. Během roku 2019 se zde uskutečnilo několik desítek sportovních akcí. Daří se naplňovat hlavní záměr, aby Labe aréna ve Štětí sloužila jako tréninkové a testovací centrum české veslařské a kanoistické reprezentace, pro oddílové aktivity (nejen ve veslování a rychlostní kanoistice) a pro sportovní vyžití veřejnosti, a to zejména dětí.

Jak říkám ...„Dobrou zprávou pro celý Ústecký kraj je skutečnost, že Labe aréna ve Štětí v minulém roce úspěšně dokončila první kompletní rok své činnosti. Konaly se zde jak akce na té nejvyšší sportovní úrovni, tak sloužila široké veřejnosti, zejména mládeži a dětem, k různorodému sportovnímu vyžití. Pro letošní rok plánujeme další aktivity, mimo jiné chceme otevřít nové Regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže,“ uvedl Michal Kurfirst, ředitel Labe arény.

„Labe aréna svými širokými aktivitami potvrzuje, že se po právu stala Rodinným stříbrem Ústeckého kraje. Je proto dobře, že Zastupitelstvo Ústeckého kraje na konci minulého roku schválilo společné memorandum, které umožní další rozvoj Labe arény, podpoří sportovní aktivity mládeže a dětí a pomůže úspěšně uskutečnit Mistrovství světa ve veslování v roce 2022,“ doplnil Petr Šmíd, náměstek hejtmana Ústeckého kraje pro školství, mládež a sport.

V Labe aréně Štětí se v roce 2019 konaly například - Mezinárodní mistrovství Česka ve veslování na dlouhé dráze, reprezentační trenažérové testy, příprava české reprezentace na Mistrovství světa juniorů ve veslování, Olympijský běh pro školy 2019, Labský čtyřboj, Labská akademie vodních sportů, akce pro školy (ZŠ, SŠ, VOŠ) nebo Školní liga projektu Česko vesluje. Své zázemí zde mají místní sportovní oddíly veslování, rychlostní kanoistiky, parkouru, vodáckého víceboje, crossfitu, florbalu nebo mažoretek.

Labe aréna Štětí byla uvedena do provozu ve druhé polovině roku 2018. V letošním roce by měl být dokončen vnitřní tréninkový bazén pro veslaře, který bude patřit svými parametry mezi unikátní stavby ve světovém srovnání. V další etapě by se Labe aréna ve Štětí měla rozšířit i o nezbytnou ubytovací kapacitu a malou solární elektrárnu. Labe aréna ve Štětí je součástí Národního olympijského centra vodních sportů.

Labe aréna Ústeckého kraje je od roku 2015 Národním olympijským centrem vodních sportů, patří mezi hlavní sportovní zařízení Ústeckého kraje a je součástí strategické sportovní infrastruktury pro přípravu státní reprezentace. Každoročně se zde pořádají vrcholné sportovní akce ve veslování, rychlostní kanoistice, koloběhu, dálkovém plavání, gigathlonu, triatlonu, rybolovu, dračích lodích apod.

Labe aréna Račice a Labe aréna Štětí poskytují zázemí pro přípravu veslařské a kanoistické reprezentace, pro výkonnostní sportovce i pro sportovní veřejnost. Vzniká zde regionální tréninkové centrum pro přípravu talentované mládeže, včetně sportovní třídy na střední škole ve Štětí. Labe aréna Ústeckého kraje se prostřednictvím projektů Labské akademie veslování a školní ligy Česko vesluje podílí na rozvoji sportu nejen v Ústeckém kraji. Labe aréna je podporována Ústeckým krajem, který tak prokazuje svoji podporu sportu, zejména sportování dětí a mládeže.

(mv, SportovniListy.cz, foto: Labe aréna Štětí)
Konečně titul pro Spartu

Konečně titul pro Spartu

23.2.2020 09:00:00

Dlouho, předlouho museli fanoušci pražské Sparty čekat, než konečně opět získá titul. A je jedno, zda ve fotbale či v hokeji. Co čert nechtěl, získali titul oba dva ve stejnou chvíli. V prestižní...