Kanoista už podle jména Němec jak poleno Sideris Tasiadis ovládl Světový pohár v Troji

[ title]
Němec Tasiadis poprvé v kariéře ovládl závod Světového poháru ve vodním slalomu a stalo se mu to  ve finále kategorie C1 mužů třetí červnovou neděli  odpoledne v pražské Troji. Stříbro si vyjel Slovák  Matej Beňuš před Italem  Ital Ivaldim. O místech na stupních vítězů rozhodovaly v případě druhého a třetího místa setiny vteřin.

SportovníListy.cz byly na místě děje...


Sideris Tasiadis měl v Praze svůj den. Dokázal zopakovat svoje vítězství z dopoledního semifinále a vybojoval tak svou první zlatou medaili na závodě světového poháru v kariéře.

Jak říkám...."V cíli jsem byl překvapený, i šťastný, protože to byla skutečně náročná trať. V závodu Světového poháru jsem už byl druhý, nebo i třetí, dokonce jsem vyhrál i celkové hodnocení. Ale toto vítězství je pro mě velmi cenné, protože je to skutečně poprvé v kariéře na Světovém poháru. Jsem teď velmi šštatný, protože to bylo psychicky velmi náročné za poslední dva roky. Před startem jsem byl trochu nervózní, ale ne příliš. Vždy je těžké startovat proti Čechům a Slovákům. Celkově to byl dobrý závod a všechno klaplo,“ řekl v cíli pro web SP Němec Tasiadis.


"Když jedu ve finále, vždy se snažím bojovat o medaili. S dneškem jsem velmi spokojený, i když tam byly nějaké rezervy. První polovina závodu byla v pořádku a jel jsem i dost rychle. Pak jsem ale udělal chyb ve středu tratě, kde byla plytká voda, a zavadil jsem pádlem. Myslím, že jsem ztratil tak 3-4 vteřiny. Ohledně protestu po semifinále – vždy, když protestují Francouzi, je jim vyhověno. Uvidíme, jestli budu muset udělat na lodi nějaké změny. Určitě nechci mít v budoucnu žádné problémy," řekl Matej Beňuš ze Slovenska, který  ocenil vypádlované stříbro.
Praha 18. června 2017

Závody SP ve vodním slalomu

Muži C1: 1. Tasiadis (Něm.) 100,36 (2 tr. sekundy), 2. Beňuš (SR) -1,52 (2), 3. Ivaldi (It.) -1,55 (2), ...v semifinále 12. Chaloupka, 19. M. Jáně, 29. Lhota (všichni ČR).
(ps, Slalomtroja.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)