Kajakářka Antonie Galušková se v Krakově stala světovou šampionkou mezi juniorkami

Zlatým  pátkem se stal pátý den v týdnu  19. července 2019 pro českou juniorskou reprezentaci ve vodním slalomu.  O individuální medaile na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu pořádaném od 16. do 21. července  2018 totiž uprostřed šampionátu  bojovali singlkanoisté a kajakářky obou věkových kategorií. Mezi juniorkami na kajaku suverénně kralovala Antonie Galušková.

 Titul světové šampionky vyhrála ve svém posledním juniorském roku Antonie Galušková s časem 100,91 s.Jak říkám ..."Stále tomu nemůžu uvěřit. Nevím proč, ale celé to mistrovství pro mě bylo neskutečně složité, ale nakonec jsem si to užila. V jízdě by se asi našli nějaké chybičky, ale myslím, že to bylo docela dobré, až na ten jeden šťouch, který jsem šťouchla prstem. Ale stačilo to, za co jsem moc vděčná,“ popsala Antonie Galušková v cíli.

Šesté místo obsadila nakonec Lucie Nesnídalová a po chybě se s desátou pozicí musela spokojit Kateřina Beková.

Bez medaile zůstal juniorský kanoista Adam Král, který se musel spokojit se čtvrtou pozicí. Vítězství pro Slovince Polenčiče.

"Na medaili chyběl jenom kousek. Nějaké chybky tam byly, tak to probereme s trenérem a uvidíme. Třetí místo z Evropy a čtvrté ze světa – myslím, že to je úžasné a sezóny byla skvělá. Jsem za to strašně rád," řekl Adam Král.

(Kanoe média, SportovniListy.cz, foto: Alena Ceplová)