Kajakář Jiří Prskavec nenašel na MS přemožitele a stal se světovým šampionem

Kajakář Jiří Prskavec se podruhé v životě stal mistrem světa ve vodním slalomu. Ve španělském Seu d`Urgell sjel trať nejrychleji ze všech kajakářů a nad druhým Španělem Davidem Llorentem vyhrál o 1,70 vteřiny. Třetí skončil domácí závodník Joan Crespo. Přindiš se ve finálové jízdě nevyvaroval chyb a skončil šestý, stejně jako kanoistka Tereza Fišerová. Mezi kanoistkami kralovala Němka Andrea Herzog.

V  cíli Jiří Prskavec, který ve svém finálovém dni nenašel přemožitele. Prskavec vyhrál už svou semifinálovou jízdu a startoval tak úplně poslední, což není oblíbená startovní pozice, ale český kajakář udržel nervy na uzdě.

Jak říkám...

„Na startu jsem si řekl: ‚Jeď, co umíš. Užij si to,‘ a jel jsem. Jízda mi šla, věděl jsem, že mi trošku nejely první tři brány, za šestkou jsem trošku zrychlil a neskutečně jsem to rval až do cíle. Já to dokázal,“ popsal svůj výkon Jiří Prskavec, který díky tomuto vítězství získal také 3 bonusové body do české olympijské nominace.

Do finále mistrovství světa postoupil také druhý český kajakář Vít Přindiš. Nešťastně inkasoval 2vteřinovou penalizaci hned na první bráně a druhou pak na bráně předposlední.

„Ten první šťouch, za ten jsem moc nemohl, to byla smůla. Ale ten druhý, ten mě mrzí mnohem víc,“ řekl  letošní mistr Evropy Vít Přindiš, který i když předvedl rychlou jízdu, 2 trestné dotyky ho odsunuly na šestou pozici.

„Na jednu stranu jsem trošku zklamaná, ale na tu druhou, být šestá na světě po dvou medailích za sebou (poznámka: z MS 2017 i 2018) je skvělé. Jsem spokojená,“ zhodnotila  svůj výkon česká kanoistka Tereza Fišerová, která zajistila České republice účastnické místo na olympiádu v Tokiu 2020.

Kajakář Vavřinec  Hradilek ani kanoistka Eva Říhová se do finále světového šampionátu nekvalifikovali. Slalomáře nyní čeká krátké volno a někteří z nich se již za 2 týdny vydají na testovací olympijský závod do Tokia.

Seu d`Urgell 29. září 2019

Mistrovství světa ve vodním slalomu

Muži K1: 1. Prskavec (Česko) 84,26 (0 trest. sekund), 2. Llorente -1,70 (2), 3. Crespo (oba Španělsko) -2,96 (0), ...6. Přindiš -4,65 (4), v semifinále 20. Hradilek (oba Česko).

Ženy C1: 1. Herzogová (Německo) 100,52 (0), 2. J. Foxová (Austrálie) -0,94 (2), 3. Weratschnigová (Rakousko) -5,93 (4), ...6. Fišerová -9,38 (2), v semifinále 21. Říhová (obě Česko).

(kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)

Petice za propuštění Iva Kaderky

17.3.2024 09:00:00

V zákulisí amerického Indiana Wells, kde právě probíhá pátý největší tenisový turnaj roku, se odehrává drama, které výrazně zasahuje do výkonů českých tenistek. Zatímco čeští tenisté na turnaji n...