Jiří Prskavec i letos kraloval sportovcům na divoké vodě

Kajakář Jiří Prskavec, aktuální mistr světa, vítěz světového poháru a vedoucí muž světového žebříčku, byl i letos zvolen nejlepším sportovcem roku na divoké vodě.

Slavnostní vyhlášení proběhlo v sobotu 14. prosince v Olomouci a letos se neslo v duchu následující olympiády v Tokiu. Do síně slávy byl uveden Jaroslav Pollert.  Právem se i letos stal celkově nejlepším závodníkem i nejlepším slalomářem Jiří Prskavec, který vyhrál zářijové mistrovství světa a celkové hodnocení světového poháru, díky čemuž už podruhé v kariéře završil rok jako světová jednička. Ocenění za něj převzal ředitel VSC sekce divoká voda Jiří Rohan, jelikož Prskavec se už minulý týden přesunul na 3měsíční tréninkový kemp do Austrálie.

„Ocenění si moc vážím. Mrzí mě, že jsem se tak pozitivní akce nemohl zúčastnit, ale v letošním roce jsem dal přednost přípravě na nadcházející olympijskou sezónu a s předstihem odcestoval trénovat do Austrálie,“ vzkázal  kajakář z druhého konce světa.

Celkově druhou pozici obsadil jeho reprezentační kolega a letošní mistr Evropy Vít Přindiš, který byl druhý i mezi slalomáři, celkově třetí skončila sjezdařka Martina Satková, která mezi sjezdaři anketu vyhrála.  Vyhlášení se v letošním roce neslo v duchu „Road to Tokio“, každoročně jej pořádá klub SKUP Olomouc a i letos bavilo všechny zúčastněné. „Bylo to ještě lepší než loni,“ shrnuje sjezdařka Satková a dodává: „Svého umístění si velmi vážím, je to krásné zakončení a připomenutí celé sezóny. Navíc mám ráda, když se jednou ročně všichni hezky oblečeme a užijeme si toho sportu i z té společenské stránky.“  Mezi slalomáři-juniory kralovala kanoistka Gabriela Satková, která letos vyhrála juniorský světový, evropský i republikový šampionát.  V tradiční anketě kanoista roku na divoké vodě se vyhlašují nejlepší slalomáři, sjezdaři i závodníci v absolutním pořadí. O vítězi rozhodují hlasy funkcionářů, novinářů, trenérů i samotných závodníků.

Celkové pořadí: 1. Prskavec Jiří (slalom K1) 2. Přindiš Vít (slalom K1) 3. Satková Martina (sjezd K1, C1)

Slalom – senioři: 1. Prskavec Jiří (K1) 2. Přindiš Vít (K1) 3. Hilgertová Amálie (K1)

Slalom – junioři: 1. Satková Gabriela (C1) 2. Galušková Antonie (K1) 3. Krejčí Jakub (K1)

Sjezd – senioři: 1. Satková Martina 2. Paloudová Anežka 3. Rolenc Ondřej

Sjezd – junioři: 1. Beier Matouš 2. Kneblová Tereza 3. Janů Filip

(kanoe.cz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)