Jen kajakář Vít Přindiš si na Australian Open vypádloval medaili a to v barvě bronzu

Evropský šampion Vít Přindiš vypádloval na rankingovém závodě Australian Open bronzovou medaili. Na vítěze domácího Delfoura ztratil 2,64 vteřiny. Prskavec ve finálové jízdě dostal 2vteřinovou penalizaci a skončil bez medaile.    Stejně jako kanoistky. Ve finále kanoistek jsme měli 2 české lodě, ale ani jedna nedokázala proměnit finálovou jízdu v medaili.

Vít Přindiš se v pátek 21. února 2020 kvalifikoval až z druhé jízdy, do semifinále postoupil až z posledního, 10. místa, ale to nejlepší si šetřil nakonec.

„Snažil jsem se to tam trošku tlačit, dvě místa mi trošku nevyšly, vím, že jsem tam oproti první jízdě ztratil trošku času, zas některý místa mi vyšly líp. Ale jsem rád, že jsem dneska dokázal předvést 2 dobré jízdy a vyjet si dobré umístění,“ hodnotil svůj finálový výkon 6. muž světového žebříčku Vít Přindiš.

Jiří Prskavec startoval ve finále až jako poslední závodník. Vyhrál kvalifikační i semifinálovou jízdu, ale ve finále se mu nezadařilo a skončil 6.

„Nahoře jsem udělal lehkou chybu, a když to člověk takhle z tréninku napravuje silou, tak holt ta síla pak dole chybí. Navíc přišel stupidní šťouch, o kterém se snad ani nic jiného říct nedá,“ řekl nespokojeně aktuální mistr světa Jiří Prskavec.

Do finále kajakářů se probojoval také Ondřej Tunka a Vavřinec Hradilek. Ani jeden se však nevyvaroval chyb. Hradilek skončil s 2vteřinovou penalizací osmý, Tunka s 50vteřinovou penalizací desátý.

Brilantním časem 88,32 závod mezi kajakáři vyhrál domácí Lucien Delfour, který se díky skvělému výkonu nominoval na olympijské hry.

„Nejdůležitější bylo vyjet si olympiádu, a to se povedlo už po semifinále, protože ostatní australské lodě se do finále nekvalifikovaly. Takže jsem si hodně oddechl. Jízda pak nebyla perfektní, ale je vždy skvělé vyhrát doma,“ hodnotil Lucien Delfour. Druhý pak skončil Ital Giovanni de Gennaro, který na Delfoura ztratil 0,83 vteřiny.

Do finále kanoistek se probojovaly 2 Češky – Tereza Fišerová a Gabriela Satková. Česká favoritka Fišerová předvedla perfektní jízdu, ale nevyhnula se chybě na brance č. 14, kde inkasovala 50vteřinovou penalizaci.

„Protivodu branku č. 13  jsem zajela moc na těsno, pak mě proud vytáhl víc nahoru a už jsem neměla dobrý nájezd do další povody – musela se tam zaklánět a nevyšlo to,“ vysvětlila Tereza Fišerová.

Ani druhé kanoistce Satkové jízda nesedla a s 2vteřinovou penalizací skončila 9. Mezi kanoistkami kralovala domácí Jessica Foxová, která zvítězila s 5vteřinovým náskokem nad všemi ostatními.

„Ve finále jsem zkoušela několik riskantnějších průjezdů, čímž jsem ještě o něco zvládla stlačit čas. V cíli už jsem vůbec necítila ruce,“ popsala Australanka Jessica Foxová.

České slalomáře nyní čeká cca týden tréninku v Austrálii, po kterém se postupně začnou vracet zpátky do Česka a připravovat se na první vrchol sezóny – domácí nominaci. První nominační závod se pojede o víkendu 18. – 19. dubna 2020, o složení letošní reprezentace se rozhodne 25.–26. dubna 2020.

(tp, SportovníListy.cz, Kanoe.cz, foto: Dominika Dupalová)