Jana Slívová se na ME na Nových Mlýnech stala mistryní Evropy ve windsurfingu

[ title]
Jana Slívová z YC Nechranice zkompletovala sadu medailí z evropských šampionátů, když na ME 2019, pořádaném v ČR na Nových Mlýnech v termínu 13. – 18. května 2019,  získala zlato!
Akce se zúčastnilo 92 závodníků ze 16 zemí světa – 14 evropských zemí a účastníci z Argentiny a Austrálie. Závodní komisi pod taktovkou hlavního rozhodčího Marka Pavlovského se podařilo odstartovat 13 velmi kvalitních rozjížděk. Celý závod panovaly skvělé povětrnostní podmínky, které však v prvních dvou dnech provázelo extrémně studené počasí.

Prvních šest rozjížděk bylo pro všechny na vodě velmi náročných. Pořadatelé se snažili pro závodníky co nejlépe vylepšit podmínky na břehu – zajistili vytápění do party stanu, při příjezdu na břeh byl pro závodníky připraven horký čaj. Třetí závodní den přišla očekáváná změna počasí, den bezvětří a odpočinku a relaxace pro závodníky i rozhodčí. V pátek a sobotu si pak už nikdo nemohl přát lepší počasí – výrazné oteplení a vítr do 8 m/s. Závodníci mohli zimní variantu oblečení vyměnit za lehké modely a mistrovství Evropy se celé rozjasnilo.

Od prvního dne v hlavní kategorii a absolutním pořadí jasně dominoval sedminásobný účastník olympijských her Joao Rodrigues z Portugalska, v kategorii žen nám od prvního startu dělal radost bezchybný závod Jany Slívové.

V konečném pořadí se z českých závodníků do první desítky vešli na pátém místě Karel Lavický a na sedmém Petr Kučera.

Jak říkám...   "Makala jsem, připravovala se a moc jsem si přála doma uspět. Mám obrovskou radost a moc děkuji všem, co mi fandí a podporovali mě. Mistrovství Evropy pro mě bylo výbornou zastávkou na mé sportovní cestě. Byl to skvěle zorganizovaný závod a skvělá příprava pro kvalifikaci na olympiádu, která mě letos čeká na Gardě," řekla spokojená mistryně Evropy Jana Slívová.

   "Raceboard není mou běžnou disciplínou, ale je skvělé, že se závod takové úrovně a ve velmi kvalitní konkurenci pořádá doma. Užil jsem si to i proto, že se mnou část závodu mohla trávit moje rodina," řekl účastník dvou olympiád v Londýně a v Riu Karel Lavický, který  se  připravuje na olympijskou kvalifikaci ve třídě RS:X. 

  "Líbí se mi podmínky na Nových Mlýnech a jako skvělé relaxační místo jsem si zamiloval hrad Děvičky nad Pavlovem, na který jsem se vypravil každý den. Závod byl skvěle připraven, děkuji všem," ocenil excelentní výkon vedení závodu Marka Pavlovského vítěz Joao Rodrigues.

  "Děkuji všem! Bylo mi velkým potěšením být garantem této akce. Podařilo se vám připravit skvělý závod, výjimečné zázemí a program pro všechny účastníky. Úžasná práce celého týmu," na závěr poděkoval Piotr Oleksiak, zástupce IWA.

Pořadatelem akce byla ČWA, spolupořadateli ČSJ a YC Dyje Břeclav. ME proběhlo za finanční podpory MŠMT, pod záštitou hejtmana JMK Bohumila Šimka a za spolupráce s obcí Pavlov.

Hlavní partneři akce: REINVEST, SELECT AUTOMOTIV A GROHELIVE.
Produktoví partneři: KLOUBUS A MIXIT.

Kompletní výsledkový servis, fotogalerie a videa z akce najdete zde.

(es, sailing.cz,  SportovníListy.cz, foto: sailing.cz)