Jakub Kovařík ve třetím kole Světového poháru CMAS 2019 vybojoval kompletní sadu medailí

[ title]
O velikonočním víkendu 20. – 21. dubna 2019 hostilo jihofrancouzské město Aix en Provance třetí kolo Světového poháru CMAS 2019 v ploutvovém plavání. Češi tentokráte vyslali do Francie „jen“ sedm závodníků ze tří klubů, ale i tak se medailově prosadili. Do Francie se o cenné kovy vydali bojovat Jakub Kovařík, Jakub Klimpar, Barbora Svobodová, Hana Rosová a Marie Chovancová, zástupci klubu SP Laguna Nový Jičín, Kristýna Cimrtová z klubu KP Česká Lípa a Daniel Polášek z klubu NEMO Zlín.

Jednoznačně nejúspěšnějším českým závodníkem byl ve Francii novojičínský Jakub Kovařík, který se zasloužil o všechny cenné kovy. Dvě zlaté medaile vybojoval na tratích 50 RP a 100 RP. Na stříbro dosáhl spolu se svými klubovými kolegy Jakubem Klimparem, Barborou Svobodovou a Marií Chovancovou ve štafetě na 4 x 100 PP mix. Medailovou sbírku zkompletoval bronzem ze závodu na 100 PP.

Do elitní desítky se ale dokázali probojovat i další čeští závodníci. Daniel Polášek obsadil 10. místo na trati 800 PP, Barbora Svobodová byla klasifikována na 7. místě v závodě na 400 BIFI. Hned třikrát mezi nejlepších deset nakoukl i Jakub Klimpar – 7. místo obsadil v závodě na 200 BIFI, 6. místo na 50 BIFI a 5. místo patří ze soubojů na dvojnásobné trati 100 BIFI.

Jen těsně unikly stupně vítězů Haně Rosové, která na distanci 100 BIFI obsadila nepopulární 4. místo, 10. místo si odnesla ze závodů 50 BIFI.

Světový pohár CMAS 2019 v ploutvovém plavání se nyní přesune do Spojených států, kde se bude závodit v termínu 3. – 5. května 2019 ve floridském Coral Springs. Kompletní výsledky českých závodníků z Francie jsou k nahlédnutí zde.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, foto: Svaz potápěčů Moravy a Slezska)