Jachtaři mají nového předsedu. Po Karlovi Bauerovi kormidlo převzal Radim Vašík z Brna

V sobotu 30. března 2019 se v Praze na Strahově za velké účasti zástupců klubů, asociací lodních tříd i krajů konala volební valná hromada ČSJ.

Volební valná hromada Českého svazu jachtingu zvolila  nového předsedu  svazu jachtingu
Dlouholetý předseda Karel Bauer se rozhodl ukončit svou práci v čele Českého svazu jachtingu. Karel stál za kormidlem svazu od roku 1990. Významně se zasloužil o rozvoj jachtingu v ČR. Na valné hromadě byl jmenován čestným předsedou ČSJ.

Novým předsedou ČSJ na další čtyřleté volební období byl zvolen Radim Vašík z Lodních sportů Brno, místopředsedou Tomáš Musil (sportovní úsek, mládež, reprezentace) a členy VV, Václav Brabec (kontakt se zahraničím, mezinárodní spolupráce – WS, EUROSAF, významné závody v ČR), Kateřina Fantová (komise klubů a krajů, PR), Jan Kraus (sportovní úsek, mládež, reprezentace), Vojtěch Lambl (komise lodních tříd, měřičská komise), Milan Páleníček (sportovní úsek, mládež, reprezentace), Martin Soušek (komise rozhodčích, sportovně technická komise, hladinová záchranná služba) a Zdeněk Sünderhauf (Jachtařská akademie, trenérsko‐metodická komise).

Během valné hromady byla předána také tato ocenění


Zlaté odznaky ČSJ převzali Karel Bauer (1953) a Václav Cintl (1944).
Stříbrné odznaky ČSJ převzali Stanislav Červenka (1939) a Ladislav Mendík (1950).

Zasloužilými rozhodčími ČSJ byli jmenováni Jan Steffal (1950), Ivan Kantorík (1945), Miloslav Stránský (1949), Jiří Kalina (1952.)

Nejlepším jachetním klubem v kategorii mládeže byl vyhlášen Český Yacht Klub, mezi dospělými i v absolutním pořadí zvítězil Yacht Club Lodní sporty Brno. Ocenění pro nejlepší klub v kategorii mládež převzal za Český Yacht Klub Pavel Schwarz, šéftrenér třídy Optimist, ocenění v absolutním pořadí a v kategorii dospělých převzal za Yacht Club Lodní sporty Brno jeho předseda Martin Malec.

(es, SportovníListy.cz, foto: Eva Skořepová)