Jachtař Ondřej Teplý vyhrál závod Českého poháru na Rozkoši, kde se i lodě převracely

O víkendu 23. a 24. května 2020  na českých vodách pokračovaly všechny lodní třídy v intenzivním závodění. Vítr tentokrát jachtařům přál, odjelo se několik závodů Českého poháru, kterých se účastnili i reprezentanti.


  Na Rozkoši závodili Finnaři a Vaurieni                                                                     Na břehu většinu času déšť, ale na vodě vítr a občas i sluníčko. Takový byl závod Českého poháru na Rozkoši, na který přijel i reprezentant Ondřej Teplý z Jachtklubu Brno. Zvítězil ve všech rozjížďkách, které se odjely tři v sobotu 23. května 2020 ve slabším větru a tři v neděli 24. května 2020 v silnějším. Na první pohled suverénní vítězství ale nebylo tak jednoduché.

Jak říkám...„V některých rozjížďkách jsem musel bojovat do samotného závěru. Vítr se točil a často se rozhodovalo až v poslední chvíli. Jsem rád, že můžu trénovat a teď už i závodit alespoň u nás doma, někteří moji zahraniční soupeři tu možnost stále nemají. Závod jsem si na Rozkoši užil. Žádné konkrétní plány na další přípravu zatím nemám, ale vypadá to pravděpodobně na Chorvatsko, konkrétně Split,“ komentoval průběh závodu Ondřej Teplý.

Na celkové druhé místo se propracoval Rudolf Lidařík, kterému se dařilo v nedělním silnějším větru, a třetí skončil Jan Čajčík (oba z YC LS Brno). Ve třídě Vaurien bojovaly o první místo velmi vyrovnaně dvě posádky. Nakonec byli o pouhý bod lepší Hana Ottová a Jiří Indrák ze Sokola Tovačov před manželi Michalem a Danou Kubíkovými z Olšovce Jedovnice.

Závěr závodu postihla silná bouřka s krupobitím, mnoha převrácenými loděmi, jedním zavátým Vaurienem na louku na protější břeh, ale vše nakonec dobře dopadlo a nikomu se nic nestalo.

Výsledky naleznete zde.  Reprezentační týmy Radialů a 29erů na Nových Mlýnech                                    Nové Mlýny předposlední květnový víkend patřily třídám 420, 29er a Laser Radial. Jela se Velká cena YC Dyje. I zde se na Českém poháru představily naše reprezentantky této olympijské třídy Martina Bezděková a Klára Himmelová i juniorští reprezentanti jak na Radialech, tak na 29erech. Odjelo se všech plánovaných 8 rozjížděk. Vítr byl slabší, střední i silnější, déšť, slunce, kroupy a bouřky kolem. Zkrátka vydařený víkend.

Ve třídě Laser Radial zvítězil Jiří Halouzka (MYK), druhý skončil Antonín Kašpar (YC CERE) a třetí Vítězslav Moučka (YC Velké Dářko). První ženou byla na pátém místě Klára Himmelová (YC Nechranice). Ve třídě 29er zvítězila sourozenecká posádka Adam a Tibor Nevelöšovi z SK Štětí před bratry Lukášem a Micvhalem Krsičkovými z YC CERE a Šimonem Jurečkou (Císařská louka) s Petrem Košťálem (YC Pardubice). Třídu 420 ovládla plzeňská posádka František Viták a Magdalena Holá, druzí byli Tomáš Doležal (YC Neratovice) a Aneta Páleníčková (YC CERE) a třetí Adam Rek a Matěj Kučera (TJ Lanškroun).

Výsledky naleznete  zde.


   Na dalších vodách                                                                                                   Na Lipně měly pohár katamarany a Létající Holanďani. se konalo letošní první mistrovství republiky. Třídu Catamaran Open vyhrál Vladislav Ptašnik z YK Jestřábí, třídu Tornado Jiří Pavliš a Milan Chlebna z YC Kovářov a třídu Flying Dutchman Jan Čutka (YC DIM Bezdrev) a Zdeněk Pavlíček (YC Regent). Mistrovství Česka katamaranů se pojede v rámci Lipno marathonu 6. – 7. června 2020 v YK Jestřábí. Jihočeši bratři Josef a Dalibor Sivý ovládli závod Českého poháru třídy Pirát, který se konal na Máchově jezeře. Reprezentační družstvo dětské třídy Optimist trénovalo pod vedením trenérky Nikol Staňkové na Velkém Dářku, kde panovaly ideální podmínky.

Výsledky všech závodů najdete zde.


(es, SportovníListy.cz, sailing.cz, foto: Eva Skořepová)