I bramborová medaile Pepy Dostála a Radka Šloufa potěšila. Mají radost, že pojedou do Tokia

Těsně za stupni vítězů na čtvrtém místě s fiktivní bramborovou medailí  skončili na MS v Szegedu deblkajakáři Josef Dostál a Radek Šlouf. Na kilometru sice dojeli až čtvrtí, ale přesto se radovali. Současně si zajistili účast na OH v Tokiu.

Že samotný závod dvoukajaků byl vyrovnaný, svědčí skutečnost, že od medaile dvojice na dvoukajaku Dostála se Šloufem při jejich společné premiéře na mezinárodním poli dělilo 23 setin sekundy. Dostál tak ke stříbru, na které dosáhl v  závodě singlů na 1000 metrů už v Maďarsku další cenný kov jen těsně nepřidal.

Szeged (Maďarsko) 24. a 25. srpna 2019

Mistrovství světa v rychlostní kanoistice

Muži  1000 m  K2: 1. Hoff, Schopf (Něm.) 3:20,53, 2. Cubelos, Peňa (Šp.) 3:21,79, 3. Carre, Hubert (Fr.) 3:22,96, 4. Dostál, Šlouf (Česko) 3:23,19.

Muži 1000 m K1: 1. Kopasz (Maďarsko) 3:36,07, 2. Dostál (Česko) 3:37,31, 3. Pimenta (Portugalsko) 3:37,63.

(ps, SportovníListy.cz, foto: Iva Roháčková ASC Dukla Praha)