Finále Středoevropského poháru mladých ploutvařů ovládli v Polsku domácí závodníci

V  sobotu 14. prosince 2019 hostilo polské město Jastrzebie-Zdrój 24. ročník Finále Středoevropského poháru mládeže v ploutvovém plavání. Finálového klání se zúčastnilo 148 závodníků z šesti klubů z Polska, Slovenska a České republiky – KS Nautilus Jastrzebie-Zdrój, Vodný svet Zvolena, Fast Fins Přerov, SP Laguna Nový Jičín, Skorpen Přerov, NEMO Zlín. Na závodníky v kategoriích E0, E, C, D, B a A čekal trojboj v disciplínách 50 PP, 100 PP 50 BIFI.

V nejstarší kategorii A se z vítězství radovali domácí závodníci Zuzana Rzepka s 2924 body a Karol Wala, který si vyplaval 1970 bodů. Mezi muži v kategorii B se opět radoval domácí reprezentant Huber Dyrszka se ziskem 2503 bodů. Mezi ženami pak dominovala česká závodnice Kateřina Padalíková (Fast Fins Přerov) s 2537 body, druhé místo vybojovala Hana Rosová (SP Laguna Nový Jičín; 2097 bodů) a třetí příčku obsadila Maria Chovancová (SP Laguna Nový Jičín;1954 bodů).

V kategorii C se opět radovaly české barvy, konkrétně klubu Skorpen Přerov, jehož závodnice obsadily kompletní stupně vítězů. Zvítězila Klára Vránová (2872 bodů) před Lucií Hrubou (2766 bodů) a Veronikou Vašíčkovou (2679 bodů). Mezi chlapci opět zvítězil polský závodník Jakub Pelaczyk (2698 bodů), Daniel Knápek (SP Laguna Nový Jičín; 1902 bodů) obsadil v této kategorii třetí místo.

Mezi chlapci v kategorii D si cenné kovy také rozdělili čeští zástupci. Vítězem trojboje se stal Jakub Mizera (SP Laguna Nový Jičín;2463 bodů), stříbro si domů odvezl Antonín Piňos (Fast Fins Přerov; 2130 bodů), bronz má další novojičínský závodník Matyáš Raitr (1810 bodů). Mezi dívkami zvítězila domácí ploutvařka Sonia Kiliszewska (2757 bodů), stříbro vybojovala Justýna Krumpholzová (Skorpen Přerov; 2339 bodů) a bronz si odváží Lenka Sudolská (SP Laguna Nový Jičín; 2184 bodů).

Závody dívek kategorie E nejlépe vyšly Martině Paulenkové (Vodný svět Zvolena; 2602 bodů). Pro stříbro si doplavala Veronika Lejsková (Skorpen Přerov; 2551 bodů). Mezi chlapci si pak cenné kovy opět rozdělili čeští ploutvaři. Zlato vybojoval Lukáš Mlýnek (NEMO Zlín; 3230 bodů), stříbro a bronz putují zásluhou Jakuba Valchara (2795 bodů) a Adolfa Chovance (2535 bodů) do Nového Jičína. V kategorii E0 se pak z vítězství radovali Oskar Bursa (NEMO Zlín; 2044 bodů) a Michaela Šťastná (Vodný svet Zvolen; 1590 bodů).

První místo v klubové soutěži obhájil polský klub KS Nautilus Jastrzebie-Zrój (21714 bodů), druhé místo patří českým závodníkům z klubu SP Laguna Nový Jičín (16291 bodů), bronz putuje na Slovensko zásluhou reprezentantů klubu Vodný svet Zvolena (15667 bodů).