Co plánuje na olympiádě v Riu nejmladší členka české výpravy plavkyně Barbora Seemanová

Dvojice Petra Škábová a Barbora Seemanová je v současné době prakticky na vrcholu české plavecké scény. První v roli trenérky, druhá v pozici plavkyně, od které se očekávají výsledky a medaile.

Barbora Seemanová

Za loňský rok jste byla vyhlášena nejlepším juniorem v rámci ankety Sportovec roku. Co takové ocenění pro vás znamená?


"Byla to pro mě obrovská čest, že jsem byla vůbec pozvána. To, jak mě pak vyhlásili bylo neskutečné. Stát tam a převzít cenu za nejlepšího juniora ze všech sportů bylo krásný. A vůbec být ve společnosti tak skvělých a úspěšných sportovců byla pro mě velká motivace. Určitě budu dělat všechno proto, aby to nebylo naposled. Je to rozhodně to největší ocenění, jaké jsem zatím dostala."

Získala jste dvě zlata a bronz na olympiádě mládeže, pokořila české kraulařské rekordy a na dospělém mistrovství světa se blýskla šestým místem. Myslíte, že je to již skutečný vstup mezi světovou špičku?

"Jestli je to skutečný vstup se uvidí až tento rok. Mládežnická olympiáda byla ta nejlepší tečka za mojí juniorskou kariérou. Mistrovství světa minulý rok v prosinci bylo v krátkém bazéně, takže bych byla moc ráda, když by se mi  alespoň povedlo předvést podobné výkony na dlouhém bazéně, to by pak byl snad už jistější a definitivní vstup mezi dospělé, jestli mezi špičku, to se uvidí."

Plavala jste již na OH v Rio de Janeiro kde jste byl nejmladší členkou české výpravy. Nyní již spřádáte plány na Tokio 2020? Kam by jste tam chtěla vystoupat?

"Olympiáda v Riu pro mě byla opravdu velká zkouška, byla jsem hodně mladá a šlo spíše o účast a získání zkušeností, ještě když jsem za sebou měla dlouhou a náročnou sezonu a limit jsem splnila na poslední chvíli. Jestli se kvalifikuji do Tokia, určitě bych si jela pro výsledky, ne jen pro účast. A jaké výsledky to budou, to je ještě hodně daleko, nejsem zatím ani nominovaná."

Hodně komunikujete na instagramu, facebooku a vždy dobře vypadáte. Jsou to věci, na které hodně dbáte?

"Naopak musím říct, že jsem v aktivitě na sociálních sítích docela špatná. Nejsem úplně tak aktivní jak ostatní sportovci v mém okolí, dávám tam spíše důležité nebo zajímavé momenty a chvíle z mého sportovního života, aby lidi co mě sledují věděli, že jsem třeba odjela na soustředění nebo na závody. Ale když jsem v Praze, moc aktivní nejsem. A to, že vypadám dobře, to úplně nemohu říct. Ale snažím se být hlavně přirozená a prezentovat se tak, jaká jsem i v reálném životě. Neberu to jako tu nejdůležitější věc, že bych se stresovala, že musím něco přidat. Ale snažím se být víc aktivní."SportovníListy.cz rovněž napsaly:Trenérka Petra Škábová vede plavkyni Barboru Seemanovou do světové špičky

(jc, SportovníListy.cz, foto: CPA a Petr Skála)