Čeští raftaři uzavřeli letošní závodní sezónu na Trnávce

Druhý zářijový víkend uzavřel letošní českou raftovou sezónu. Na Trnávce v obci Želiv na Vysočině, kde  proběhly poslední závody ve slalomu, sprintu, hlídkách a ve sjezdu, se uzavřel  seriál Mistrovství České republiky a Českého poháru. Tady se rozhodlo o  složení reprezentačních posádek. Šlo tedy o hodně a na jedné z nejobtížnějších vodáckých tratí se zejména kvůli nominacím  tam sjela kompletní česká raftařská špička plus několik zahraničních posádek.

Pořadatelům přálo  počasí a vodáci si užívali všech poloh tohoto krásného sportu, od náročné vody ve slalomové dráze až po romantická zákoutí při sjezdu. Závodilo se jako vždy tvrdě, ale čestně a podle pravidel.

V neděli 19. září 2021 odpoledne již bylo rozhodnuto o následujícím konečném pořadí v jednotlivých disciplínách. Mistry Česka na čtyřkových raftech R4 mužů se po závodech ve sprintu (České Vrbné), sjezdu (Lipno) a slalomu (Trnávka) stala posádka TR HIKO s celkovým počtem 837 bodů. Druhé místo patřilo posádce PRSI Team Mladá Boleslav (795 bodů) a třetí TR ZUBR (795 bodů). V ženské kategorii zvítězila v Mistrovství ČR posádka MB Bohouš a jeho parta (809 bodů), druhé byly Kočičky Letohrad (722 bodů) a třetí TR Omega Tygříci (672 bodů).

V rámci Českého poháru R4 mezi muži celkově zvítězila posádka RK Troja, druhá byla posádka TR HIKO a třetí PRSI Team Mladá Boleslav. V kategorii žen brala v celkovém hodnocení Českého poháru R4 prvenství posádka TR Omega Tygříci, druhá byla posádka RK Troja – Čoromoro a třetí pak Kočičky Letohrad.

O mistrech republiky šestičlenných raftů se rozhodlo již po závodech ve sjezdu na Lipně na konci srpna. Těmto závodům předcházel ještě červnový slalom a sprint v Roudnici nad Labem. Titul mistrů Česka 2021 kategorie R6 si mezi muži vybojovala posádka PRSI Team Mladá Boleslav, druzí skončili TR ZUBR a třetí Bestie Team Troja. Mezi ženami se mistryněmi staly závodnice TR Omega Tygříci, celkové druhé místo braly RK Troja ženy a třetí skončily Kočičky RK Troja.

(Jan Vávra, kanoe.cz,  Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz, foto: Václav Kolář)