Čeští raftaři ovládli mistrovství světa v Argentině, odkud přivezli 33 medailí

V Argentině konkrétně v provincii Neuquén na řece Aluminé se ve dnech od 4. do 10. listopadu 2018 skutečnilo mistrovství světa čtyřčlenných posádek v raftingu, na kterém čtyřčlenné české posádky zaznamenaly historický úspěch.

Svaz vodáků České republiky vyslal do bojů o medaile sedm reprezentačních posádek v sedmi (z osmi) kategorií. 

Na MS startovaly juniorky do 19 let LET´S GO RAJHRAD (Klára Smetánková, Veronika Kučerová, Markéta Bayerová, Nika Zemanová, Adéla Hricová), dále  junioři do 19 let LET-CI Letohrad (Michael Šlesingr, Jakub Moravec, Aleš Müller, Vít Štercl),  juniorky do 23 let RK TROJA Šelmy (Sabina Foltysová, Mária Mrázková, Adéla Hricová, Kateřina Dušková, Veronika Kučerová),  junioři do 23 let TR HANACE junior (Filip Jelínek, Václav Kristek, Vojtěch Přikryl, Vojtěch Zapletal, Michal Šmoldas), Open ženy TR OMEGA (Pavla Procházková, Michaela Kratochvílová, Zuzana Valtrová, Lenka Vandasová),  Open muži TR HIKO (Aleš Daněk, Jan Šťastný, Ondřej Rolenc, Jan Havlíček, Ondřej Pinkava) a Masters muži TR Masters A (Zbyněk Netopil, Vítězslav Hric, Michal Hric, Jan Šťastný, Jaroslav Pospíšil).

Všechny tyto české posádky vybojovaly na MS cenné kovy a čtyři týmy se dokonce staly absolutními mistry světa! Celkem se česká výprava raduje z 33 medailí!

Skvělé výkony čeští reprezentanti předváděli v průběhu celého šampionátu. V hlavní kategorii Open obě české posádky vybojovaly tituly mistrů světa v absolutním pořadí. Mužská posádka TR HIKO to dokázala díky vítězství ve slalomu, druhým místům ve sjezdu a v H2H i třetí příčce v úvodním sprintu.

Ženy z posádky TR OMEGA skončily v úvodu šampionátu čtvrté ve sprintu. Bronz vybojovaly v H2H, stříbro ve sjezdu a zlato, kromě celkového pořadí, si odváží i ze slalomu.

I do budoucna se Češi nemusí strachovat o své výsledky. Ve skvělém světle se na MS předvedly všechny juniorské týmy. Muže a ženy ziskem titulu absolutního mistra světa napodobila posádka juniorů do 23 let TR HANACE junior. Ti vybojovali mistrovské tituly také ve sjezdu, slalomu i v H2H. Ve sprintu pak přidali bronz. Juniorky do 23 let RK TROJA Šelmy obsadily v celkovém hodnocení MS druhé místo, ke kterému přidaly zlato ze slalomu, stříbro ve sjezdu a bronzy ve sprintu a v H2H.

Vicemistryněmi světa jsou také jejich mladší kolegyně do 19 let z posádky LET´S GO Rajhrad. Mladší juniorky získaly další dvě stříbra ve slalomu a ve sjezdu, dva bronzy pak ve sprintu a H2H. O jednu příčku hůře, tedy na třetím místě, se v absolutním pořadí umístili junioři do 19 let LET-CI Letohrad. Ti skončili ve sprintu čtvrtí, ale pak už sbírali jen medailová umístění. Ve slalomu a sjezdu si dojeli pro bronz, v H2H vybojovali stříbro.Absolutními mistry světa jsou i veteráni TR Masters A, kteří v průběhu šampionátu nepoznali přemožitele a z Argentiny si odvezli  pět zlatých medailí!

Čeští raftaři na MS vybojovali úctyhodných 33 medailí – 14 zlatých, 9 stříbrných a 10 bronzových. Opět se tak potvrdilo, že rafting patří mezi nejúspěšnější české sporty a čeští raftaři se právem řadí mezi světovou elitu.


      Praha 4. -10. listopadu  2018Sjezd
U19W: 1.Argentina, 2.Czech Republic, 3. Russia
U19M: 1.Argentina, 2.Russia, 3.Czech Republic
U23W: 1.Russia, 2. Czech Republic, 3.Argentina
U23M: 1.Czech Republic, 2.Brazil, 3.Slovenia
OM: 1.Brazil, 2.Czech Republic, 3. Argentina
OW: 1.Japan, 2. Czech Republic, 3.Great Britain
MM: 1.Czech Republic, 2.USA, 3.Argentina

Overall
U19W: 1.Argentina, 2.Czech Republic, 3.Russia
U19M: 1.Argentina, 2.Russia, 3.Czech Republic
U23W: 1.Russia, 2. Czech Republic, 3.Argentina
U23M: 1.Czech Republic, 2.Brazil, 3.Slovenia
OW: 1.Czech Republic, 2.Japan, 3.Great Britain
OM: 1.Czech Republic, 2.Brazil, 3.Japan
MM: 1.Czech Republic, 2.Argentina, 3.Costa Rica

Slalom
Open Women: 1. Czech Republic, 2. Russia, 3. Great Britain
Open Men: 1. Czech Republic, 2. Japan, 3. Brazil
U23 Women: 1. Czech Republic, 2. Argentina, 3. Russia
U23 Men: 1. Czech Republic, 2. Brazil, 3. Argentina
U19 Women: 1. Argentina, 2. Czech Republic, 3. Russia
U19 Men: 1.Argentina, 2. Russia, 3. Czech Republic
Masters Men: 1. Czech Republic, 2. Costa Rica, 3.Slovakia

H2H
Open Women: 1.Great Britain, 2.Japan, 3.Czech Republic
Open Men: 1.Japan, 2.Czech Republic, 3.Chile
U23 Women: 1.Russia, 2.Argentina, 3.Czech Republic
U23 Men: 1.Czech Republic, 2.Slovakia, 3.Slovenia
U19 Women: 1.Argentina, 2.Russia, 3.Czech Republic
U19 Men: 1.Argentina, 2.Czech Republic, 3.Russia
Masters Men: 1.Czech Republic, 2.Argentina, 3.Costa Rica


(Kanoe.cz, Sdružení sportovních svazů České republiky, foto: facebook pořadatele MS)