Čeští ploutvoví plavci zářili na Světovém setkání mládeže v maďarském Kecskemétu

V maďarském Kecskemétu se o víkendu 1. – 2. prosince 2018 uskutečnil 5. ročník Světového setkání mládeže v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Setkání se zúčastnilo celkem 268 plavců z 33 klubů osmi evropských zemí (Česká republika, Slovensko, Rakousko, Ukrajina, Rusko, Francie, Chorvatsko a Maďarsko). Češi vyslali do bojů závodníky z sedmi českých a moravských klubů (Nemo Zlín, Laguna Nový Jičín, Subaquaklub Delfín Tábor, KSP JU České Budějovice, KSP Olomouc, Fastfins Přerov, Skorpen Přerov) a mladí čeští ploutvaři v Maďarsku doslova zářili. Domů si vezou nejen sedm zlatých medailí, ale také osm stříbrných a devět bronzových.

Nejvíce cenných kovů vybojovali závodníci z klubu Laguna Nový Jičín. V kategorii E (11 let a mladší) vybojoval Jakub Mizera tři zlaté medaile (50 PP, 400 PP, 100 PP). Patricie Chalupová si na trati 50 PP doplavala pro stříbro a na tratích 100 BIFI a 50 BIFI vybojovala bronzové medaile. Čtyři medaile získala v této kategorii Zuzana Fábiková. Zlato jí patří ze závodu 400 PP, stříbro má z poloviční tratě 200 PP, bronzová byla na 100 PP i 50 PP. Na trati 200 PP byla bronzová Lucie Gasperiková, která navíc získala na trati 400 PP stříbro. V kategorii C (14 – 15 let) přidala další stříbro (100 BIFI) Hana Rosová.

Čtyři medaile vybojovali zástupci klubu Skorpen Přerov. Veronika Vašíčková v kategorii D (12 – 13 let) byla na tratích 50 PP a 200 PP stříbrná, bronzovou příčku obsadila v závodě 100 PP. Kateřina Odložilová byla bronzová na 400 PP. Zlato vybojovala na trati 400 PP v kategorii D (12 – 13 let) Klára Mazalová (Subaquaklub Delfín Tábor), další bronz do české sbírky přidala v závodě na 200 PP. Její mladší klubová kolegyně Zuzana Novotná (kategorie E 11 let a mladší) si domů veze stříbro ze závodu 100 PP.

Dvěma zlatými medailemi se může pochlubit Jan Janásek (Nemo Zlín), který v kategorii C (14 – 15 let) ovládl závody na 50 PP a 400 PP. Českobudějovický Filip Tlačil v nejmladší kategorii E bral bronz na distanci 200 PP. Adéla Zapletalová z přerovského klubu Fastfins vybojovala stříbro na trati 100 BIFI v kategorii D (12 – 13 let).

V Keckemétu vybojovali Češi celkem 24 medailí.

(dm, Sdružení sportovních svazů České republiky, SportovníListy.cz, foto: Helena Janásková)