Čeští kajakáři si v hlídkách na ME v Pau uhlídali evropské zlato a singlířky vybojovaly bronz

Poslední květnové páteční odpoledne na mistrovství Evropy ve vodním slalomu ve Francii (30. května  – 2. června 2019) patřilo medailovým kláním v týmových závodech. Hlídka kajakářů vybojovala pro české barvy první medaili - zlato. Tým ve složení Jiří Prskavec, Vavřinec Hradilek a Vít Přindiš obhájil evropské prvenství z loňského šampionátu v Praze – Troji. Singlkanoistky pak přidaly bronz.

Kajakáři obhajovali zlatou medaili ze závodu týmů z Prahy – Troje a suverénní postavení potvrdili i v Pau. Pro český tým je to již čtvrtá zlatá medaile ze závodů hlídek od ME v Liptovském Mikuláši 2016. Tam si pro vítěznou hlídku dojel tým ve stejném složení: Prskavec, Přindiš, Hradilek. Zlato přidali i v Tacenu o rok později a v Praze s Ondřejem Tunkou, který vystřídal Hradilka.

Jak říkám ...

"Po vítězném závodě jsou pocity vždycky super. Odjeli jsme to, co jsme si naplánovali, takže úžasná spokojenost," usmíval se s medailí na krku Vavřinec Hradilek.

"Já jsem to hlídal zezadu a já poznám tu dobrou jízdu tak, že nemusím první půlku pádlovat, což se podařilo. A pak jsem to mohl rozbalit až v závěru," dodal Vít Přindiš.

"Vycházelo nám to od startu až do cíle. Když jsme finišovali a viděl jsem ten čas, tak nemůžu být nespokojený, protože jsme vyhráli o dost," dodal Jiří Prskavec.

Tým singlkanoistek ve složení Kateřina Havlíčková, Tereza Fišerová a Eva Říhová si dojel pro skvělý bronz. Předčily je jen závodnice Velké Británie a Německa.

Bronzovým kajakářkám z Prahy 2018, v Pau  ve složení Vojtová, Kudějová, Hilgertová, utekla medaile ze soutěže týmů o jedno místo. Francie vybojovala prvenství.

Singlkanoisté Rohan, Heger a Rak se museli spokojit se sedmou pozicí, když nejrychleji zajeli reprezentanti ze Slovinska.

Pau (Francie)  31. května  2019

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu

Hlídky muži:
3xK1: 1. ČR (Prskavec, Přindiš, Hradilek) 95,72 (0), 2. Slovinsko -4,19 (2), 3. Německo -4,37 (2).
3xC1: 1. Slovinsko (Savšek, Božič, Berčič) 102,25 (0), 2. Francie -0,16 (0), 3. Rusko -2,36 (0), ...7. ČR (Rak, Rohan, Heger) -9,68 (6).

Hlídky ženy:
3xK1: 1. Francie (Lafontová, Bauduová, Prigentová) 114,08 (2), 2. Německo -0,99 (4), 3. Rakousko -6,17 (8), 4. ČR (Kudějová, Vojtová, A. Hilgertová) -7,31 (8).
3xC1: 1. Británie (Franklinová, Woodsová, Ogilvieová) 127,14 (6), 2. Německo -0,29 (2), 3. ČR (Fišerová, Říhová, Havlíčková) -4,05 (0).

(Kanoe.cz, SportovniListy.cz, foto: Martin Hladík, Kanoe.cz)