České reprezentanty uvidíme o tomto víkendu na dvou regatách

[ title]
Během druhého květnového víkendu se český reprezentační tým rozdělí na dvě části.  Mirka Topinková zvolila ke svému prvnímu startu na skifu po narození dcery Adélky I. kolo světového poháru v Plovdivu. V Bulharsku se střetne s další legendou světového veslování, dvojnásobnou olympijskou vítězkou Ekaterinou Karsten. Odvěké rivalky i kamarádky byly nalosovány hned do první rozjížďky, která je na programu jako první. Veškeré informace včetně kompletních startovních listin a časového pořadu najdete na stránce World Rowing.

Zbytek českého týmu vyrazil na mezinárodní regatu v Duisburgu, které se zúčastní téměř 800 veslařů z 14 různých zemí. Ústřední trenér Českého veslařského svazu Simon Cox nominoval na tuto regatu celkem 14 posádek, z nichž přesně polovina bude startovat v kategorii seniorů B do 23 let. ¨

Největšími hvězdami výběru mířícího do Německa jsou vítězové loňského ročníku světového poháru Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem a mistryně Evropy z roku 2017 Lenka Antošová s Kristýnou Fleissnerovou. V českém týmu figuruje také několik juniorských mistrů světa 2018 nebo medailistů z ME do 23 let v  roce 2018. Všichni nominovaní závodníci museli projít náročným výběrem, který zahrnoval sérii průběžných testů v období celé zimní přípravy zakončených dubnovými kontrolními závody. Pro seniorské reprezentanty je regata v Duisburgu zároveň možností jak se nominovat na Mistrovství Evropy 2019 v Luzernu, které se bude konat na přelomu května a června 2019. Startovní listiny a další informace jsou na stránce International Wedau Regatta.

Pětinásobný mistr světa na skifu, Ondřej Synek, se připravuje na Mistrovství Evropy v Luzernu a o víkendu závodit nebude.

(vh, Český veslařský svaz, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)