Češi získali na raftařském Mistrovství Evropy v Čunovu celkem 28 medailí

Celkem 13 čtyřčlenných posádek vyslal Svaz vodáků české republiky na evropský šampionát, který se v termínu 2. – 7. července 2018 uskutečnil ve slovenském Čunovu. V peřejích Dunaje se představilo celkem 69 posádek z 15 zemí Evropy a o Češích bylo hodně slyšet. Čeští raftaři v nejjižnější části slovenského hlavního města opět potvrdili, že patří mezí nejlepší raftaře na světě a domů si vezou celkem 28 medailí.

Asi největší radost české výpravě udělala posádka TR HIKO (Aleš Daněk, Jan Havlíček, Ondřej Pinkava, Jan Šťastný a Ondřej Rolenc) v hlavní kategorii Open, která ani v jedné ze čtyř disciplín (sprint, H2H, slalom, sjezd) nenašla přemožitele. Ke čtyřem zlatým z jednotlivých disciplín tak přidala i nejcennější zlato v kombinaci, kterou ovládla s maximálním možným počtem bodů (1000 bodů). Druhá česká posádka v kategorii Open HANACE rafters (Libor Peška, Martin Novák, Michal Cuc, Jiří Irain a Filip Jelínek) si domů veze bronz ze sjezdu a celkové 4. místo. Také mezi ženami kategorie Open závodily dvě české posádky. Posádka Hodonín Seniorky (Martina Blanářová, Lenka Sováková, Blanka Martinková, Veronika Kučerová a Terezie Irain Lernerová) získala bronzovou medaili ve slalomu, celkově obsadila 5. místo. Posádka RK Troja Čoromoro (Marta Mulačová, Tereza Obermajerová, Lenka Bauerová a Karolína Kocmanová) na medaili bohužel nedosáhla a v celkovém pořadí jí patří 6. příčka.

Mezi juniory do 23 let se ze dvou českých posádek lépe vedlo posádce TR HANACE junior (Filip Jelínek, Václav Kristek, Vojtech Přikryl, Vojtěch Zapletal a Vojtěch Skořepa), která vybojovala bronz ve slalomu a ve sprintu. Celkově jí pak patří nepopulární 4. místo. Posádka LET-GUN Letohrad (Jan Marek, Filip Pecháček, Jiří Kačena a Aleš Kylar) byla v celkovém hodnocení na 7. místě a medailově vyšla naprázdno. Naopak se dařilo posádce juniorek do 23 let RK Troja Šelmy (Sabina Foltysová, Mária Mrázková, Adéla Hricová, Tereza Brožová a Veronika Kučerová). Češky ovládly slalom a ve sprintu získaly stříbro. Čtvrtá místa v H2H a ve sjezdu jim ale zajistila dostatečný bodový přísun a české raftařky se staly vicemistryněmi Evropy v celkovém hodnocení. Druhá česká posádka starších juniorek LET-UŠKY Letohrad (Michaela Šedová, Adéla Koclířová, Klára Horová, Alexandra Flajsarová a Nika Hunková) obsadila konečné 6. místo.

S prázdnou domů neodjeli ani junioři do 19 let z posádky LET-CI Letohrad (Vit Štercl, Michael Šlesingr, Jakub Moravec a Aleš Müller), kteří vybojovali bronz ve slalomu a na konci šampionátu jim patřila 5. příčka. Posádka Youngers YES (Tomáš Raděj, Pavel Drastich, Vítězslav Ručka, Mates Čížek a Jakub Vyroubal) skončila v této kategorii bez medaile a na celkovém 8. místě. Juniorky do 19 let z Let´s go Letohrad (Klára Smetánková, Nika Zemanová, Markéta Bayerová, Veronika Kučerová a Vojtěška Škabrahová) se staly vicemistryněmi Evropy. Dokázaly zvítězit ve sprintu a ve slalomu, ve sjezdu přidaly stříbro a bronz vybojovaly v H2H.

Zcela v české režii pak probíhaly závody veteránů. Mistrem Evropy kategorie Masters se stala posádka TR Masters A (Zbyněk Netopil, Michal Hric, Vítězslav Hric, Jan Šťastný a Stanislav Hajský), která zvítězila ve sprintu, slalomu a ve sjezdu. V H2H byli Češi třetí, ale i to jim stačilo na celkové vítězství v kombinaci. Závod v H2H ovládla druhá česká veteránská posádka Ježek Team Jihlava (Miroslav Krechler, Jiří Benhák, Petr Tomek, Robert Šimánek a Vilém Doležal). Ke zlatu navíc přidala ještě stříbro ve sjezdu a dva bronzy ve sprintu a ve slalomu a po zásluze se tak stala vicemistrem Evropy.(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovníListy.cz, foto: archiv pořadatele)