Celkem čtyři medaile přivezli čeští ploutvoví plavci z univerziády v Bělehradu

Celkem devět dní žilo srbské hlavní město Bělehrad závody v ploutvovém plavání a rychlostním potápění. Od 14. do 21. července 2018 bylo město dějištěm jubilejního 20. mistrovství světa CMAS (Mezinárodní potápěčská asociace), na které v termínu 20. – 23. července 2018 navázala Mezinárodní univerzitní soutěž pod hlavičkou FISU (Mezinárodní federace univerzitního sportu).

Hlavním trenérem české výpravy v Srbsku byl Zbyněk Svozil (KSP Olomouc), jeho asistentkami pak byly Simona Klapcová (KVS Laguna Nový Jičín) a Barbora Kondrová (KPM Pulec Praha). Na starosti měli hned šestici českých reprezentantů – Jakuba Jarolíma, Josefa Cimburka, Davida Musila, Barboru Sládečkovou, Zuzanu Svozilovou a Kláru Křepelkovou.

Na světovém šampionátu se českým závodníků medaili získat nepodařilo. Nejlepší umístění zaznamenal Jakub Jarolím, který obsadil 5. místo na trati 100 BIFI. Klára Křepelková obsadila ve finále 100 RP i 100 PP 8. místo. V rozplavbě závodu 100 RP se ale české závodnici podařilo zaplavat výtečný čas 38,78 s, čímž vylepšila dosavadní český rekord na této distanci!

Zatímco to na světovém šampionátu českým ploutvařům „necinklo“, v rámci univerziádních závodů si naopak zvedli náladu a domů si přivezli čtyři medaile! Jakub Jarolím v Bělehradu vybojoval tři stříbrné medaile, a to na tratích 50 BIFI, 100 BIFI i 200 BIFI. Barbora Sládečková přidala do české medailové sbírky bronz, pro který si doplavala na trati 200 PP. Ve finále závodu 100 PP pak obsadila krásné 5. místo. Češi se v celkovém hodnocení národů umístili na sedmé pozici.

Ke čtyřem medailím ale přibyly i další finálové účasti českých plavců. Klára Křepelková hned dvakrát obsadila nepopulární 4. místo, a to na tratích 50 RP a 100 PP. Do bojů o univerziádní medaile zasáhl také David Musil. Ten postoupil do finálových klání na tratích 400 PP, kde obsadil 7. místo, a 200 PP, kde mu patřilo 5. místo.

A tak ani z Bělehradu nakonec česká výprava neodjížděla s prázdnou.

(dm, SportovníListy.cz, foto: od účastníků šampionátu)