Vítězství basketbalistek USK z Edenu o 62 bodů. Slavia Praha - USK Praha 54:116

[ title]
Basketbalistky ZVVZ USK Praha měly v Renomia ženské basketbalové lize napilno. Během čtyř dnů odehrály dva zápasy.  Tentokrát na domácí palubovce v pražském Edenu je přivítal tým BLK Slavia Praha. Stejně jako první utkání, i druhé pražské derby vyznělo lépe pro hráčky ZVVZ USK Praha.

SportovníListy.cz byly na místě děje...
Jednoznačný vstup do utkání a vedení po první čtvrtině  o 22 bodů naznačovalo, že vedoucí tým soutěže dosáhne tříciferné číslovky ve výsledku. Díky vysokému rozdílu ve skóre stihla trenérka Natália Hejková do poločasu poslat na hřiště všechny své hráčky. Hráčky USK byly při chuti a tak  bodový rozdíl po dvaceti odehraných minutách byl téměř třicetibodový.

Po poločasové přestávce se nic nezměnilo, ZVVZ USK Praha stále soustředěně bránilo a Slavia jen těžce hledala cestu k bodům. Za to útoky  hráček z Letné byly nekompromisní, když dosáhly v průměru 29 bodů za čtvrtinu.  Navíc sedmi z deseti hráček, které měla Natália Hejková k dispozici, se podařilo nastřílet dvouciferný počet bodů. V této disciplíně kralovala Brionna Jones, následovaná Marijí Režan. Basketbalistky USK vyhrály nad Slavií Praha rozdílem 62 bodů.Praha 15. února 2020Renomia ženská basketbalová liga

BLK Slavia Praha – ZVVZ USK Praha 54:116 (11:33, 16:23, 13:34, 14:26)

Body ZVVZ USK Praha: Jones 27 (11 doskoků), Režan 21 (7 dosk.), Thomas 13, Ouviňa 10 (8 as.), Elhotová, Šípová a Voráčková po 10, Sklenářová 6, Oblak 5 (7 as.), Vukosavljević 4 (8 doskoků)

(ps, USK Praha, SportovníListy.cz, foto: Miloš Březina)