Více než 10 tisíc diváků vidělo v Edenu pět branek. Slavia - Hradec Králové 4:1

Přesně 10 213 diváků se dostavilo do pražského Edenu, aby vidělo naživo další ligovou výhru fotbalové Slavie a další zápas dovršený bez prohry. Soupeřem Pražanů byl Hradec Králové.

Na první gól se v Edenu nečekalo dlouho. Už v sedmé minutě  brankář Hradce Králové Fendrich neudržel míč v rukách po centru  Petra Ševčíka a vypadnutý míč Jan Kuchta dopravil snadno do branky ...  1:0.

Autoři referátu z tohoto utkání na klubovém webu poznamenali, že nejlepší kanonýr uplynulého ročníku FORTUNA:LIGY skóroval ve třetím soutěžním duelu v řadě a brankář Fendrich zase v lize inkasoval po 279 minutách.

Pět minut před koncem první půle hráči Slavie přidali další branku. Sedmnáctiletý Daniel Samek se trefil do branky bez přípravy střelou, která než spadla do sítě hostujícího týmu,  olízla tyč. Nejmladší hráč na hřišti mimochodem už  vstřelil svůj třetí ligový gól v kariéře a všechny mířily na jih, jak poznamenal po utkání trenér Trpišovský  ... 2:0.

Není bez zajímavosti, že všechny trefy totiž Samek zaznamenal v domácím prostředí a trefil se proti Slovácku, Baníku a nyní i proti Hradci Králové do branky, která je blíž železniční trati čili, pokud znáte umístění branek v Edenu na jihu.

Třetí gól Slavie přidal v 50. minutě opět Jan Kuchta, kterému připravil skvělou pozici pro úspěšnou střelu Lukáš Masopust  ... 3:0. Gól padl ovšem už do branky umístěné na severu, což se líbilo zejména divákům z kotle fandícím na této tribuně.

Následovalo  střídání v týmu Slavie, po kterém se na hřiště  dostali Ondřej Lingr a Ibrahim Traoré. Ten druhý hráč se ani neohřál a dal hned gól. Bylo to  hlavičkou po nakrátko rozehraném rohovém kopu provedeném  Alexanderem Bahou ...  4:0.

V devadesáté minutě se podařilo skórovat i hostům. Po rohovém kopu se dostal ke střele z dálky Jiří Kateřiňák. Jeho střelu tak trochu tečoval Stanislav Tecl a brankář Aleš Mandous na míč už nedosáhl ...  4:1.

Slávisté zdolali Hradec Králové 4:1 a zapsali si do statistiky 54. ligový zápas v řadě bez porážky. Další ligový duel čeká výběr Jindřicha Trpišovského  v neděli 3. října 2021 na Letné, kde  se bude hrát jubilejní 300. pražské derby.

Praha 26. září 2021

Fotbal

FORTUNA:LIGA 2021/2022 - 9. kolo

Slavia Praha - FC Hradec Králové 4:1 (2:0)

Branky: 7. a 50. Kuchta, 40. Samek, 60. Traoré - 90. Kateriňák.. Rozhodčí: Petřík - Nádvorník, Kubr - Štěrba (video). ŽK: Rada, Urma, Král (všichni HK) . Diváci: 10 213.

Slavia: Mandous - Bah (79. Tecl), Ousou, Holeš, Bořil - Ševčík (59. Traoré), Samek - Masopust (59. Lingr), Stanciu (68. Krmenčík), Schranz - Kuchta (79. Ekpai). Trenér: Trpišovský.

Hradec Králové: Fendrich (46. Vízek) - Donát (53. Klíma), Král, Urma - Mejdr, Rada (61.Kateřiňák) , Soukeník, Novotný - Dvořák (79.Kubala), Vašulín (46. Prekop), Vlkanova. Trenér: Koubek.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu? Více na facebookovém profilu webu SportovníListy.cz  ... zde.

(Petr Skála, SportovníListy.cz, foto: Petr Skála)