Velký boj o Tokio


Neutuchající pandemie a zatím marný boj vědců o nalezení účinné vakcíny přináší stále více pochybností nad uskutečněním odložených olympijských her v Tokiu.

Mezinárodní olympijský výbor se samozřejmě zaobírá různými variantami možného vývoje tak, aby nedošlo k morálním újmám sportovců, jako tomu bylo při bojkotovaných hrách v roce 1980 a 1984.

Jedno z navrhovaných řešení počítá s převedením her do prostředí esportu. Hrát by mohli ale pouze sportovci, kteří se již zapojili do kvalifikačních bojů o tokijské hry. Dojde tak k eliminaci profesionálů, kteří u herních konzolí tráví veškerý svůj čas. Právě herní konzole ale mohou tento plán zhatit. Pořadatelé celkem pochopitelně podporují domácího výrobce Sony a jeho playstation, největší sponzoři her – americké televizní stanice – zase chtějí protlačit populární konzoli xbox.

Mezinárodní olympijský výbor čeká na vyjádření komise sportovců, která dostala měsíc na posouzení obou konkurentů. Kdo ale vítá jakékoliv řešení, jsou fanoušci, ti získají ojedinělou možnost sledovat sportovce, jak si poradí s těmito změněnými podmínkami, sice jen na televizních obrazovkách, ale i tak z bezprostřední blízkosti. Podpora je i ze strany sázkových kanceláří a reklamních agentur. Místo ohromných zisků by vydělaly alespoň něco.

Pražský maraton nově

Slavia chystá krizový scénář

Ministr Vojtěch plánuje spartakiádu

Za roušky titul


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachnu na neděli...
(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)