Veletrhy GO a REGIONTOUR 2020 jsou nejenom o cestovním ruchu, ale i o sportu

Veletrhy GO a REGIONTOUR 2020 odstartovaly 19. ledna 2020 v Brně za účastí dvou ministrů a dalších politiků a hejtmanů. Při slavnostním zahájení se o mluvilo na pódiu v pavilonu P i mimo něj   nejenom o cestovním ruchu a i o dalších aktivitách, které s cestovním ruchem mají hodně společného.

SportovniListy.cz byly na místě děje ...Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová v zahajovacím projevu připomněla, že počet turistů v České republice každým rokem roste a jen za prvních devět měsíců roku 2019 překročil již 18 milionů.

Jak říkám ...„Daří se nám a každý rok zaznamenáváme větší počet návštěvníků, zahraničních, ale i domácích, z čehož mám velkou radost. Spousta lidí o dovolené zůstává doma a objevuje nové a nové krásy našich krajů. Chtěla bych, aby i zahraniční klientela více objevovala krásy našich regionů, protože Praha je nádherná, ale měla by být vstupním bodem, odkud zahraniční turisté vyjedou poznávat i jiná zákoutí krásné České republiky,“ prohlásila Klára Dostálová, která se podle vlastních slov v pavilonu P cítí jako doma, protože cestovní ruch je jednou z klíčových kompetencí ministerstva pro místní rozvoj. „Jsem moc ráda, že veletrh GO a REGIONTOUR je vždycky ten první, který otevírá výstavní sezonu. Mám tady mnoho partnerů a vždycky je to příjemné setkání, ať už na stáncích krajů nebo jednotlivých aktérů v oblasti cestovního ruch. Nechť je rok 2020 opět úspěšným a máme se na co těšit z pohledu turistických zájmů, atrakcí a zážitků,“ popřála všem účastníkům letošního ročníku Klára Dostálová, která  zároveň poděkovala za veletržní partnerství s Thajskem, kde vidí obrovský potenciál k rozvoji spolupráce.

„Češi milují Thajsko a byla bych ráda, kdyby i Thajci objevili krásy České republiky,“ řekla ministryně. Především však vyzdvihla rostoucí počet turistů v České republice a stoupající kvalitu služeb. „Jsem tu už poněkolikáté a před pěti nebo sedmi lety jsme říkali, že Česká republika je krásná, ale musí zlepšit služby. Dnes o nekvalitních službách v cestovním ruchu uslyšíme už málokdy. Za to je třeba poděkovat právě asociacím a Fóru cestovního ruchu,“ zdůraznila ministryně.

Úspěchy v rozvoji cestovního ruchu vidí v dalších letech  také další řečníci: 1. náměstek primátorky města Brna Petr Hladík, místopředseda Senátu Parlamentu ČR Milan Štěch, ministr kultury Lubomír Zaorálek, místopředsedkyně Asociace krajů ČR a hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, hejtman Jihomoravského kraje Bohumil Šimek, ředitel agentury CzechTourism Jan Herget, předseda Asociace cestovních kanceláří ČR Vladimír Dolejš, předseda Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Roman Škrabánek, předseda Fóra cestovního ruchu Viliam Sivek a generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš.Při prohlídce veletrhu, který potrvá až do neděle 19. ledna 2020,  je k vidění rovněž celá řada sportovních lákadel.

Zájemci o turistiku si tu budou libovat, neboť na stáncích krajů, měst a regionů si budou moci vybrat z velké nabídky  turistických i cykloturistikých map a průvodců, které se tu rozdávají.  Jinak  na festivalu GO Kamera se zase budou moci setkat i se zajímavými sportovci a pohovořit s nimi.

SportovniListy.cz rovněž napsalyPartnerskou zemí veletrhu v Brně je Thajsko, které se představí i s ukázkami svého boxu

(ps, SportovniListy.cz, foto: Petr Skála)