Ve finále Podzimního ragbyového poháru se utká podle očekávání Francie s Anglií a bez diváků

Podzimní ragbyový pohár dospěl do finiše. Hrála se poslední utkání ve skupinách, po kterých je jasno, kdo se utká ve finále a v dalších utkáních o umístění v konečném pořadí.

Komentář Eduarda Krütznera seniora ke druhému kolu Podzimního poháru v ragby 

„V posledním kole byly odehrány tři zápasy ze čtyř.

Utkání Wales - Anglie 13 : 24  bylo dlouho vyrovnané a na obou týmech bylo vidět, že zkouší nové talentované hráče.

Zápas Francie - Itálie 36 : 5 ukázal, že domácí ragbisté i se svým béčkem na soupeře stačili, i když mladým hráčům zatím chybí zkušenosti z těžkých mezinárodních zápasů. Italové mají stále velký problém s fyzičkou. Do 50 minuty jsou schopni hrát s kýmkoli na světě, ale pak jim dojdou síly a jejich obrana je děravá. Toto utkání řídil současný nejlepší rozhodčí na světě, Welšan Nigel Owens, pro kterého to bylo 100 mezistátní utkání, což zatím nikdo nedokázal.

Duel Irsko - Gruzie 23 : 10 byl poměrně dlouho vyrovnaný,  ale Gruzii stále chybí efektivnější hra útoku a to rozhodlo. 

Finále se hraje až v  neděli 6. prosince 2020  a utkají se v něm, jak se předpokládalo, Anglie s Francií. O třetí místo a další místa se hraje už v sobotu 5. prosince 2020. O bronz v ten den  budou hrát Irové se Skoty, o 5. místo Wales s Itálií a pokud budou mít Fidžané negativní testy, tak se utkají s Gruzií o 7. místo."

Llanelli, Pažíž, Dublin 28. a 29. listopadu 2020(Eduard Krützner, ps, SportovníListy.cz & ceskeragby.cz, RC Havířov, koláž: Petr Skála)