Vavřinec Hradilek dojel stříbrný a Stanislav Ježek bronzový na SP pod Tatrami

První finálový den Světového poháru ve vodním slalomu, který probíhal  první červencovou sobotu  tentokrát   na Slovensku,  přinesl Čechům dvě medaile z různých kovů.  Singlkanoista Stanislav Ježek si desetičlenné finále vyjel bez větších problémů a ve finále klesl jen o jednu příčku na třetí místo.  Dalším českým medailistou byl Vavřinec Hradilek, který suverénně vyhrál semifinále a ve finále nakonec získal stříbro. Smolné čtvrté místo obsadil  Ondřej Tunka.

Jako nejvýše nasazený závodník, který jízdou potvrdil medaili, jel Vavřinec Hradilek poprvé. Kvalifikaci i semifinále vyhrál, ve finále nestačil jen na bezchybnou jízdu francouzského závodníka a z Liptovského Mikuláše si Hradilek odveze stříbro.

"Pocity jsou fantastický, samozřejmě kdyby tam naskočil ještě ta jednička, byla by to úplná pohádka,“ radoval se pro kanoistický web v cíli závodu nadšený Hradilek. Pro olympionika je stříbro z Liptovského Mikuláše po vítězství v Polsku letošní už druhou medailí ze světového poháru.

Stanislav Ježek má po třech světových pohárech díky zlaté a bronzové medaili také dobře rozjetý boj o celkové umístění. Další dva světové poháry ale Ježka a celou českou reprezentaci ještě čekají v srpnu.

"Já bych byl strašně rád, kdyby se mi podařilo zase zopakovat ty finálový umístění. Ale na ty další dva závody se určitě všichni zase připraví a bude to na jiným terénu, takže to bude zase strašně těžký," přiznal Ježek. "Jenom doufám, že tam nebude takový horko jako tady, protože tady to je fakt peklo. Já myslel, že se mi snad kousne pumpa," žertoval bronzový závodník, který po roční pauze v reprezentaci opět ukázal soupeřům, kde je jeho místo.

Čtvrté místo Ondřeje Tunky bylo od medaile už jen kousek, přesto v cíli pětadvacetiletý závodník v medaili příliš nedoufal. “Měl jsem stejný čas jako v semifinále a to bylo nějaký osmý místo. Takže jsem si myslel, že to bude nějaký pátý šestý sedmý místo,“ prozradil Tunka. „Úplně se mi nepodařil začátek tratě, vypadl mi tam levý záběr. Se spodní částí trati už jsem ale spokojený, věděl jsem, že musím jet na doraz a riskovat,“ řekl spokojeně Tunka, bronzový medailista prvního letošního světového poháru v Praze.

V neděli 5. července 2015 je na programu třetího světového poháru v Liptovském Mikuláši semifinále a finále v kategoriích kajakářky a deblkanoisté. Posádka Jonáš Kašpar a Marek Šindler kvalifikační jízdu vyhrála, proto bude v semifinále startovat z posledního místa a pokusí se o třetí letošní medaili ze světového poháru.

Závody SP ve vodním slalomu
Liptovský Mikuláš (Slovensko)  4. července 2015

Zrcadlo výsledků ...
Muži K1: 1. Biazizzo (Fr.) 88,86 (0), 2. Hradilek (ČR) -2,48 (0), 3. Kauzer (Slovin.) -3,49 (0), 4. Tunka -4,39 (0), ...v semifinále 15. Prskavec (oba ČR). * Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Hradilek 158, 2. Tunka 122, 3. Prskavec 120, ...39. Hilgert 33, 86. Cvikl (oba ČR) 4.
Muži C1: 1. Martikán 95,47 (0), 2. Slafkovský (oba SR) -0,02 (0), 3. Ježek -1,31 (0), ...7. Rak (oba ČR) -3,44 (0) *  Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Ježek 152, 2. Beňuš (SR) 134, 3. Savšek (Slovin.) 134, ...6. Rak 97, 16. M. Jáně 67, 35. Mašek 25, 40. Rohan (všichni ČR) 21.
Ženy C1: 1. Franklinová (Brit.) 114,40 (0), 2. Wolffhardtová (Rak.) -2,88 (0), 3. Dobrotvorská (Ukr.) -11,15 (4), ...6. Fišerová -14,79 (4), 10. Jančová -71,64 (54), v semifinále 20. Hošková (všechny ČR) * Průběžné pořadí SP (po 3 z 5 závodů): 1. Foxová (Austr.) 148, 2. Wolffhardtová 130, 3. Dobrotvorská 115, 4. Hošková 107, ...8. Fišerová 81, 14. Jančová 59

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)