Vánoční kilometr coby 45. ročník závodů v distančním ploutvovém a zimním plavání

Již tradičně na Štěpána, 26. prosince 2019 , uspořádal Svaz potápěčů Moravy a Slezska ve spolupráci s Klubem sportovního potápění NAUTILUS Břeclav závody v distančním ploutvovém a zimním plavání pro všechny nadšené otužilce, jejichž povinnou výbavou byly plavecké brýle-maska, čepička s číslem, libovolné ploutve bez omezení rozměrů a nepovinně mohli závodníci mít dýchací trubice a ochranný neoprenový oblek.

Za slunečného a chladného počasí (teplota vzduchu se v Břeclavi pohybovala v rozmezí 6°C - 9°C) se závodilo mezi jednotlivci i mezi družstvy. Pro neregistrované a příchozí otužilce byly připraveny tratě 100 m a 250 m, v programu samozřejmě nechyběly ani závody zimních plavců na 500 m či 750 m.

Dálkoví ploutvoví plavci, potápěči, freediveři a dálkoví zimní plavci se pak utkali v hlavním závodě VÁNOČNÍ KILOMETR 2019 – O putovní pohár na distanci 1000 m.

Řeka Dyje v Břeclavi závodníky přivítala teplotou 1°C a nejen s ní, ale i s kilometrovou tratí se nejlépe vypořádal Josef Cimburek (KP Pardubice), který do cíle v areálu Slováckého veslařského klubu Břeclav doplaval v čase 8:37 min. Druhé místo v čase 8:41 min vybojoval Jakub Valníček (Modrá hvězda Praha), třetí byl v cíli Aleš Suský (etriatlon team) v čase 9:18 min.

Soutěž tříčlenných družstev ovládl tým klubu SKORPEN Přerov ve složení Jan Ševčík (9:31 min), Miroslav Nezhyba (10:13 min) a Pavel Rákos (12:47 min) se součtem časů 31:91 min.

(dm, Sdružení sportovních svazů, SportovniListy.cz,  foto: fc Svaz potápěčů Moravy a Slezska)