V Madridu druhý turnaj olympijských sedmiček v ragby vyhráli Argentinci a Rusky

Poslední únorový ragbyový víkend byl obohacen o druhý mezinárodní turnaj Madrid Rugby 7´s. Opět bylo k vidění,  jak sedmičkové ragby udělalo ve světě ohromný výkonnostní pokrok.

Turnaj mužů vyhrála Argentina a turnaj žen Rusko. Určitou kuriozitou byl zásah rozhodčího v utkání Chile - Španělsko, ve kterém rozhodčí v poslední minutě vyloučil ještě dalšího Jihoameričana, aby domácí Španělé v početní převaze 7 : 5 změnili během 60 sekund stav skóre z pohledu Chilanů z 19:10 na 19:24. 

   Medákův komentář...„Výborné výkony zemí jako Keňa v soutěži žen i mužů jsou neuvěřitelné, stejně tak je možno vyzvednout hru Argentinců, ale překvapivě i Chile.  Pro nás by měly být inspirující velmi dobré výkony polského týmu v soutěži žen, tedy týmu, které Česko ještě nedávno dovedlo porážet.

Domácí Španělsko překvapivě porazilo velmi silný tým žen Ruska, který byl favoritem turnaje. Španělky zvítězily díky velmi účinné a agresivní obraně, která nutila Rusky k chybám a narušil jejich systém rychlých přihrávek na jejich rychlé křídlo.

Jedním z nejlepších zápasů mužů byl zápas Argentiny s Keňou, také v tomto bojovném rychlém utkání rozhodla o vítězství velmi agresivní obrana Pumas, kteří zvítězili 21 : 7. Jediným stínem tohoto zajímavého turnaje byl výkon jednoho rozhodčího, který se chtěl zavděčit pořadatelům tím, že v utkání  mužů Španělsko - Chile za stavu 10 : 19 neuvěřitelně poškodil Chilany, když v poslední minutě Chilanům, kteří vedli  v té době už hráli jen s šesti hráči. Rozhodčí stačil ještě vytáhnout jednu žlutou kartu, a pak přehlédl jasný předhoz, z kterého uznal pětku Španělům, a v nastavení Španělé v početní převaze 7 proti 5 položili ještě jednu pětku a vyhráli za 45 vteřin dvěma pětkami 24 : 19. Ten rozhodčí musel být dříve rozhodčím fotbalu, v ragby to nebývá zvykem," usoudil ve svém komentáři Edaurd Krützner senior

 
Madrid   27. a 28. února 2021

(Eduard Krützner senior, Petr Skála, RC Havířov, SportovníListy.cz, ceskeragby.cz, koláž: ferugby.es)