V hlasování o nejlepšího hráče a trenéra za prosinec 2020 uspěli Abdallah Sima a kouč Petr Rada

V hlasování o nejlepšího hráče a trenéra za měsíc prosinec 2020 uspěli útočník Slavie Abdallah Sima a kouč Jablonce Petr Rada.


MALL.CZ Hráč měsíce prosince: Abdallah Sima (SK Slavia Praha)

Devatenáctiletý útočník ze Senegalu se stal v posledních týdnech a měsících nejskloňovanějším fotbalistou běhajícím po českých trávnících.

Bývalý hráč druholigového Táborska a třetiligového béčka Slavie na sebe upozornil ve velkém stylu, když si v úvodních osmi ligových zápasech připsal hned sedm gólů a jednu asistenci. Sima udivoval i v Evropské lize, kde v šesti zápasech zaznamenal tři góly a jednu asistenci.

Abdallah Sima byl zvolen nejlepším hráčem FORTUNA:LIGY za měsíc prosinec. V něm Slavia odehrála čtyři zápasy, ani jednou nezaváhala a Sima odehrál téměř plnou porci minut. A byl hodně vidět. V derby proti Spartě, které Slavia vyhrála 3:0, se blýskl dvěma góly a stejným způsobem se prosadil i proti Liberci (3:0).

Klíčovým hráčem byl i proti Bohemians, které Slavia zdolala 2:1 a Sima vstřelil jeden gól a na rozhodující přihrál. Naprázdno vyšel jen v Plzni, kde sešívaní zvítězili 1:0. Celkově v prosinci si Sima, o kterého je už zájem v zahraničí, připsal 4 starty, 5 gólů a 1 asistenci.


MALL.CZ Trenér měsíce prosince: Petr Rada (FK Jablonec)

Málokdo očekával, že nejbližším pronásledovatelem vedoucí Slavie po podzimní části bude právě Jablonec. Ten za sebou nechal Spartu i Plzeň a po podzimu je na skvělém druhém místě se ziskem 29 bodů.

Mužstvo Petra Rady předvádí v posledních letech v lize konstantní výkony a podzimní část aktuálního ročníku zakončilo v prosinci přesvědčivě pěti vítězstvími a jednou remízou. Závěrečný měsíc roku 2020 Radovi svěřenci zahájili výhrou 2:0 ve Zlíně, po které následovalo domácí vítězství nad Bohemians 2:1.

Jablonec se blýskl proti Plzni, s níž doma prohrával už 0:2, ale předvedl skvělý obrat a slavil zisk tří bodů po výsledku 3:2. Následovala remíza v Karviné 2:2 a na závěr dvě výhry – doma nad Českými Budějovicemi 2:1 a v Olomouci v poměru 3:1.

I díky prosincovým výkonům se mužstvo Petra Rady nachází na skvělé druhé příčce, kterou se bude snažit v jarní části udržet. 


Hráč a trenér měsíce ve F:NL: Vítězi za prosinec Tvrdoň a Veselý

Slovenský brankář ve službách FK Ústí nad Labem Marián Tvrdoň nevynechal během podzimu mezi tyčemi jedinou minutu. K aktuální třetí příčce Army přispěl šestadvacetiletý šikula hned šesti vychytanými čistými konty, z toho dvě zaznamenal v prosinci. Dobrý podzim mají za sebou také v Chrudimi. Východočeši, kteří v posledním kalendářním měsíci roku 2020 vybojovali cenné čtyři body, přezimují pod vedením ambiciózního trenéra Jaroslava Veselého na výtečné čtvrté pozici.

Hráč měsíce prosince: Marián Tvrdoň (FK Ústí nad Labem)

Dvanáct odehraných zápasů a hned polovina z nich bez obdržené branky. Omlazený tým Ústí nad Labem se po podzimní části FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY usadil na výborné třetí pozici. Severočeši mohou za toto umístění děkovat i své jistotě mezi třemi tyčemi. Slovenský brankář Marián Tvrdoň nevynechal v brance Army zatím ani minutu.

S šesti vychytanými nulami je spolu s chrudimským Mrázkem nejlepším brankářem celé soutěže. V prosinci za svá záda nepustil šestadvacetiletý rodák ze slovenské Nitry jedinou střelu. Ústí díky tomu bralo tři body v Blansku (1:0) a bod doma s druhou Líšní (0:0).Trenér měsíce prosince: Jaroslav Veselý (MFK Chrudim)

K příjemným překvapením letošního ročníku FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY patří bezesporu fotbalisté Chrudimi. Pod taktovkou třiačtyřicetiletého trenéra Jaroslava Veselého se na východě Čech dělá ve skromných podmínkách líbivý fotbal, který nese své ovoce.

Chrudim v prosinci nejprve remizovala 2:2 na hřišti obrozeného Třince a následně doma přehrála nejtěsnějším rozdílem 1:0 Vlašim. V tabulce si skvadra ambiciózního kouče, jenž v minulosti působil v Letohradu, Hradci Králové, Kolíně, ale i Spojených arabských emirátech, polepšila na současnou čtvrtou pozici.

(šh, SportovníListy.cz, Ligová fotbalová asociace foto: Petr Skála)