V České republice právě probíhá boj o titul Mistra světa v letecké akrobacii kluzáků 2015


Mezinárodní asociace leteckých sportů FAI pověřila pořadatelstvím Mistrovství světa v letecké akrobacii kluzáků v roce 2015 Českou republiku. Soutěž se koná právě v těchto dnech na letišti ve Zbraslavicích u Kutné Hory. Sportovní klání potrvá až do 15. srpna 2015. Závodů se účastní 80 akrobatických pilotů z více než 15 zemí světa včetně reprezentačního týmu České republiky.

Vlastní soutěž probíhá v akrobatickém boxu tvaru krychle o délce stran 1 kilometr vytyčeném nad letištní plochou. Sbor 23 mezinárodních rozhodčích ze svých stanovišť hodnotí celkové provedení sestavy v boxu - provedení jednotlivých prvků po technické stránce i jejich harmonii.
Veřejnost je vřele vítána. Pro všechny zájemce a fanoušky je připraveno několik pozorovacích stanovišť. V horkých dnech se mohou osvěžit u bazénu v areálu letiště nebo si vybrat z nabízeného občerstvení. Pokud nevíte, kam vyrazit na výlet a zažít přitom něco výjimečného, Mistrovství světa v letecké akrobacii kluzáků pro vás může být jedinečným zážitkem. Ocení jej nejen dospělí, ale i děti. Kdy jindy se můžete setkat s nejlepšími piloty světa na jednom místě a navíc u nás v ČR?
(ps, Anna Francová, Sportovnilisty.cz,  Foto: Rudolf Jung)