Urputná ligová bitva skončila bez vítěze... Slovan Liberec – Mladá Boleslav 2:2

Mladá Boleslav dvanáct dlouhý let v Liberci nevyhrála a u této nelichotivé bilance zůstalo i po červnovém duelu, který skončil bez vítěze. Mladoboleslavští sice dvakrát vedli, ale dvakrát nešťastně pomohli libereckému soupeři k vyrovnání.

První poločas začali Mladoboleslavští snově, neboť se jim povedlo hned první útočnou akci zakončit gólově.

Ve 3. minutě Jiří Klíma prokličkoval středem liberecké obrany, a když obešel Kačarabu, tak podle brankáře Nguyena zamířil po zemi přesně k levé tyči - 0:1.

Ve 41. minutě po Budínského autovém vhazování brankář Šeda napálil dotírajícího Kuchtu, který tak šťastně vyrovnal skóre zápasu - 1:1.

Druhý poločas byl ve znamení libereckého tlaku na branku oslabeného protivníka.

V 61. minutě Budínský přihrál na pravou stranu Křapkovi, ten mu míč vrátil a Budínského povedenou dělovku liberecký Karafiát rukou srazil mimo branku. Hlavní rozhodčí po prozkoumání videozáznamu potrestal Karafiáta žlutou kartou a nařídil v boleslavský prospěch pokutový kop, který Budínský přesnou ranou do pravé šibenice proměnil - 1:2.

Vyrovnávací gól padl v poslední z pěti nastavených minut. Brankář Nguyen z půlící čáry poslal dlouhý nákop do boleslavské šestnáctky, kde se ve výskocích střetli Rondič s Tataevem, od jehož hlavy se míč obloukem snesl do vlastní branky za bezmocného brankáře Šedu - 2:2.

Mladá Boleslav  6. června 2020

FORTUNA:LIGA  2019 / 2020   osmadvacáté kolo

FC Slovan Liberec – FK Mladá Boleslav 2:2 (1:1)
Branky: 3. Jiří Klíma, 63. Budínský (z pokutového kopu) - 41. Kuchta, 90. Tataev (do vlastní branky) *
ŽK: Alibekov, Beran, Kačaraba - Křapka *  ČK: Kačaraba (v 76. minutě) - Jakub Klíma (ve 37. minutě) * Rozhodčí: Tomáš Klíma - Moláček, Hrabovský *  Bez diváků

FC Slovan Liberec: Nguyen - Koscelník (82. Rondič), Kačaraba, Karafiát, Mikula - Alibekov (51. Beran), Mara - Malinský, Baluta, Zeman (61. Mashike) - Kuchta (61. Pešek).

FK Mladá Boleslav: Šeda - Křapka, Jakub Klíma, Tataev, Zelený - Janošek (90. Krobot), Túlio - Douděra (42. Mazuch), Budínský, Ladra (46. Fulnek) - Jiří Klíma (80. Pudil).

(jk, SportovníListy.cz, FC Mladá Boleslav, foto: FC Mladá Boleslav)