Ujfaluši dostal na starost fotbalovou mládež


Pro mladší ročníky jméno Tomáše Ujfalušiho není příliš známé, měli jsme ale možnost si jej připomenout během koronavirové krize, kdy archivní záznamy nahrazovaly chybějící přímé sportovní přenosy. Zápasy slavné fotbalové party kolem Nedvěda a Rosického pochopitelně také nesměly chybět.

Události posledních dnů však Ujfalušiho vrátily zpět na výsluní. Neuvěřitelný příběh mladých pražských fotbalistů, kteří se nakazili virem Covid-19 v blíže nespecifikovaném nočním podniku, přiměl vedení fotbalové svazu, aby vytvořilo pozici mentora, jež by měl předávat budoucím hvězdám své zkušenosti.

Volba Ujfalušiho byla celkem jasná. Pokud se mladí fotbalisté vymlouvají, že k přenosu viru došlo v nočním podniku zřejmě používáním jednoho brčka (nakažených je kolem 60), zavání to snahou dostat se do výšin pověstných výmluv. A právě na absolutním vrcholu je Tomáš Ujfaluši.

Jeho výmluvy po reprezentanty prohýřené noci na dnes už neexistujícím hotelu Praha patří mezi pověstné lidové hlášky, nepamatujete si? „Žádné holky tady nebyly a ta částka mimochodem taky nesouhlasí.“ Ano, fotbalový svaz trefil do černého, nikoho lepšího pro mladé sportovce vybrat nemohl.

Na Strahově se dokonce šušká o další změně, Jozefa Chovance má v čele komise rozhodčích nahradit Ivan Horník, aby se konečně odehrála liga regulérně a vyhrála Sparta.

Motorkářské ghetto u Brna

Slávisté staví na mladé budoucnosti

Praha kandiduje na pořádání olympiády


Kouč Varaďa za katr?


Říká se, že kuriózní neověřené informace, jaká je i ta, co jste si přečetli, vydavatelé novin dříve opatřovali latinskou zkratkou N.T. (Non testatum) – neověřeno. Fonetická podoba zkratky "enté"  se zvukově  podobá německému die Ente, česky tedy kachna. Nu a tak Kachna na neděli. 

(kp,sportovnilisty.cz,foto:mp)