Uhrin: Ragby jsem sledoval v Gruzii i v Rumunsku a navíc mám doma dva ragbyové míče


Dušana Uhrina mladšího, který  patří mezi české úspěšné fotbalové trenéry, se Sportovnilisty.cz zeptaly,  zda-li zná ragby a jestli jej zajímá probíhající MS.

Dušan Uhrin mladší působil v Mladé Boleslavi, kde se svými svěřenci získal v sezóně  2005/06  v české lize druhé a v následné sézoně 3. místo v Gambrinus lize 2006/07. V té době si také  FK Mladá Boleslav vybojovala postup do základní skupiny Poháru UEFA 2006/07. Poté působil Uhrin mladší v Rumunsku, kde s týmem  FC Temešvár vybojoval druhé místo v 1. rumunské lize 2010/11. Dušan Uhrin mladší trénoval i  FC Dinamo Tbilisi, kde se svými svěřenci se stal vítězem 1. gruzínské ligy 2012/13 a rovněž vítězem gruzínského poháru 2012/13. Zanechal svou stopu i ve FC Viktoria Plzeň, která v sezóně Gambrinus ligy 2013/14 pod jeho vedením skončila druhá a postoupila do osmifinále Evropské ligy 2013/14. V současné době je Uhrin mladší trenérem Slavie Praha.

Znáte ragby nebo jste jej někdy i sám hrál?

"Ragby znám moc dobře ze svého trenérského  působení v Rumunsku a v Gruzii, kde jsem měl možnost jej vidět a vnímat, proč je tam tak populární.  V těchto zemích je totiž ragby stejně oblíbené jako fotbal a tak věřím, že právě nyní, kdy probíhá MS, jsou sportovní příznivci z Gruzie i z Rumunska na nohou a  pokud nejsou přímo v dějišti šampionátu, tak jej sledují v televizi. Sám jsem ragby nehrál, ale mám doma dva ragbyové míče, které jsem dostal právě v Rumunsku a v Gruzii."

Díváte se na probíhající ragbyový šampionát?


"Musím přiznat, že ne, neboť mám v této době mnoho práce. Třeba si na ragby najdu čas, až postoupí MS do semifinále a finále."

S trenérem Slavie Praha s Dušanem Uhrinem mladším Sportovnilisty.cz hovořily o ragby dva dny před derby Slavia - Sparta 1:0.

Proč desítky fanoušků Slavie neviděly jedinou branku derby?

(ps, Sportovnilisty.cz, Foto: Petr Skála)